SIYASET

‘SARAYLAR, LÜKS, ŞATAFAT, TABİ Kİ İTİBARDAN ÖDÜN VERİLMEZ’

”KURSLARDA, CEMAAT VE TARİKAT YURTLARINDA YAŞANAN TECAVÜZ OLAYLARI…”

DİYANET ELEŞTİRİSİ AKP’Lİ VEKİLLERİ KIZDIRDI

Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu Meclis Genel Kurulu’nda konuştu

Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu, Bütçe görüşmeleri sırasında AKP’ye itibar eleştirisi yaparken, Diyanet İşleri Başkanlığı’na ilişkin sarfettiği sözler Meclis Genel Kurulu’nda tansiyonu yükseltti.

Barış Atay Mengüllüoğlu:

“Babanın öz kızına şehvet duyması haram değildir diye fetva veren Diyanetin itibarı zedeleniyor sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü Mersedes’e binen bir başkanı olan kurumun itibarı asla zedelenemez”

‘SARAYLAR, LÜKS, ŞATAFAT, TABİ Kİ İTİBARDAN ÖDÜN VERİLMEZ’

Barış Atay Mengüllüoğlu:

“Sarayın dakikada harcadığı parayla bir ay geçinmeye çalışan emekçi halkımızı selamlıyorum..

AKP, itibarlı bir parti, bütün varlığı itibar üzerine kurulu . Saraylar felan hepsi bu itibarın içinde . Bu lüks şatafat tabiki olacak, itibardan ödün verilemez. Tabi şahsi itibarlı olursa, bakanlıkların itibarlı olmaması düşünülemez..

Misal, sadece 2019’un ilk 11 ayında 430 kadın öldürüldü. 2018 yılında 10 ile 17 yaş arası kız çocukları kendi çocuklarını doğurdular. Bu sayı 2000 ile 2018 yılları arasında 5 bin 821 . Bu tabloyu görünce eyvah Aile Bakanlığı’nın itibarı ne olacak diye korkacaksınız ama korkmayın, Aile Bakanlığı, biri gecen hafta, biri yakın zamanda, 1.161.000 , biri 40.500 Liraya iki toplantı yaparak itibarını kazandı.”

DİYANET ELEŞTİRİSİ AKP’Lİ VEKİLLERİ KIZDIRDI

Barış Atay Mengüllüoğlu:

”Türkiye’de yaşanan tecavüz olayları ve Diyanet’in bu konudaki açıklamaları..

Kurslarda, cemaat ve tarikat yurtlarında yaşanan tecavüz olaylarında müftülerin, imamların, hocaların adının geçmesi..

Erkek çocuklarında 12, kız çocuklarında 9 yaşındadır bluğ çağı, babanın öz kızına şehvet duyması haram değildir diye fetva veren Diyanet’in itibarı zedeleniyor sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü Mersedes’e binen bir başkanı olan kurumun itibarı asla zedelenemez.”

SANSÜRLERE ELEŞTİRİ

Barış Atay Mengüllüoğlu:

”Sanata yönelik yapılan sansürler, Grup Yorum’un bazı üyelerinin tutuklu olması..

Sinemaya sansür yasağı getirildi, film dağıtımı tekelleştirildi, oyunlar yasaklanıyor, oyucular tutuklanıyor. Bu ülkenin tüm dünyada en çok tanınan müzik gruplarından biri olan Grup Yorum’un kültür merkezi basılıyor, elemanlarının bir bölümü sürgünde, bir bölümü tutuklu. Sadece konser yasakları kaldırılsın diye, yüzün üstünde gündür açlık grevindedirler..

Haliyle ülkenin kültür sanat kısmındaki itibarı için üzülüyorsunuz ama paniğe gerek yok, çünkü bu bakanlık aynı zamanda Turizm Bakanlığı ve Bakanın da çok itibarlı bir turizm şirketi var.”

https://www.cafemedyam.com/2019/12/17/sosyalizm-insanliga-ne-vadediyor/

İLGİLİ HABER

cumhuriyet.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: