GENEL

İnternet Dolandırıcılarının Yeni Hedefi ‘Hayvanseverler’

”Veterinerlik mesleğini kirli işlerine alet eden dolandırıcılar hakkında her türlü yasal işleme başvurduk.”

internette kendilerini veteriner olarak tanıtan dolandırıcılara karşı dikkat!

Hayvan sahiplendirmede ücret talep edilmez.

İnternette, kendilerini veteriner olarak tanıtan dolandırıcılar, cins kedi ve köpek sahiplendirme bahanesiyle vatandaşlardan para talep ediyor…

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu:

”Dijital ortamda hazırladıkları sahte belgelerle internette kendilerini veteriner olarak tanıtan dolandırıcılara karşı hayvanseverleri dikkatli olmaları konusunda uyarıyorum..

İnternette, hayvanların sahiplendirildiği izleniminin verildiği sitelerde, dolandırıcılar, evcil hayvan sahiplendirme bahanesiyle çeşitli masraflar için vatandaşların parasını aldıktan sonra ortadan kayboluyor..

Birçok mağdur birliği aradı, internette kendilerini veteriner olarak tanıtan kişiler tarafından cins kedi köpek sahiplendirme bahanesiyle dolandırıldığını anlattı.”

Yöntem Basit

‘İNTERNETTEN TANIMADIĞINIZ KİŞİLERE PARA YATIRIRKEN ÇOK DİKKATLİ OLUN!’

Dolandırıcılar, dijital ortamda hazırladıkları “veteriner hekim diploması” ve “hayvan hastanesi ruhsatı” gibi sahte belgelerle vatandaşların güvenini kazanıyor…

Eroğlu:

”Dolandırıcılar, evcil hayvan göndermeden önce, vatandaşlardan, ısrarla banka hesaplarına para yatırmalarını istiyor. Bu kişiler, eğer vatandaş, evcil hayvanı görmeyi talep ederse, buluşmaktan kaçıyor. Hayvanı evlerine gönderebileceklerini söyleyerek, satış bedeli ve taşıma ücretinin banka hesaplarına yatırılmasını talep ediyor. Para hesaba yatırıldıktan sonra da bu kişilere bir daha ulaşılamıyor..

Hayvan sahiplenmek isteyenler, internette tanımadıkları kişilerin hesabına para yatırmasın. Bunun yerine barınaklardan hayvan sahiplensinler ya da ruhsatı olan satış yerlerinden alsınlar. Sağlık karnesi düzenlenmiş hayvanları sahiplenmek veya satın almak, en uygun hayvan sahibi olma yöntemidir.” 

Veterinerlik mesleğini kirli işlerine alet eden dolandırıcılar hakkında her türlü yasal işleme başvurduk. Bu kişilerin kimliklerinin tespiti için çalışmalar yürütülüyor.”

Kaynak

http://haber.sol.org.tr
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: