‘YAN YANA DURACAĞIZ’

‘AKP, Kürt sorununu çözemez’

‘BU İKTİDAR KÜRT SORUNUNDAN BESLENİYOR’ 

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli:

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, ‘Bu iktidarla gidecek yolumuz kalmadı. AKP Kürt sorununu çözemez.’

”AKP’nin bu halka vereceği hiçbir şey yok. Geldikleri nokta 80 ve 90’ları tekrar etmek..

17 yıl önce AKP iktidara gelirken bu ülkeye birçok vaatte bulundu. Yasakların kalkmasından bahsetti ve ‘bütün bu meselelerinin çözümü mümkün’ dedi. Bu iktidar ne 17 yıl önce samimiydi ne de şimdi samimi. Hele hele Kürt sorununu hiç çözemez.

Bu iktidar Kürt sorunundan, zulümden besleniyor. Bu halka vereceği hiçbir şey yok. Geldikleri nokta 80 ve 90’ları tekrar etmek. Başka bir şey yok. Sürekli halkı aldatan, kirli manevralarıyla krizden başka bir şey bırakmayan iktidarla karşı karşıyayız”  diye konuştu.

‘YAN YANA DURACAĞIZ’

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli:

”Afrin, Rojava’ya sessiz kalıyorsanız bilin ki o savaş sizin de kapınızı çalacaktır.

Buna son vermek istiyoruz. Bu yüzden herkesi barış, adalet mücadelesine davet ediyoruz. Garzan mezarlığını kapı kapı dolaşıp anlatmalıyız. Bu iktidarın zulmünü teşhir etmeliyiz. Çünkü siz insanlığın gömülme hakkını ihlal ediyorsanız adaletten, vicdandan bahsedemeyiz. Sonrada çıkıp İslam üzerine konuşuyorlar.

Bu konuda samimi olmadıkları gerçeği Garzan ve yüzlerce yerdedir. Gidin bu ülkenin cezaevlerini gezin. Oradaki tutuklulara, hükümlülere yapılan zulmü görün. İnsan hakları üzerine çok konuşacağız.

Eğer konuşacaksanız cezaevlerindeki zulmü görerek konuşun. İnsanlar zulmüme karşı açlık grevinde. Bu iktidarın karnesi cezaevlerinde yazılıyor. Buna ancak iktidardan kurtularak son verebiliriz.

Bu iktidarla gidecek yolumuz kalmadı. Yan yana gelmek, dayanışmak önemlidir. Bütün değerlerimizi koruyarak, acılarımızla yüzleşerek bir şekilde yan yana duracağız. Yan yanayız bir aradayız bu zulümden, savaştan hep birlikte kurtulacağız.”

 İLGİLİ HABER

gazeteduvar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: