SIYASET

ERKEN SEÇİM

‘ERKEN SEÇİM’ tartışmalarının gölgesinde siyaset!

HDP’nin erken seçim çağrısı yapmasının ardından CHP, İYİ PARTİ ve SP’den de erken seçim açıklamaları geldi.

”Parlamenter Sisteme dönünceye kadar da bu mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz.”

İYİP Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan:

”Erdoğan’a parlamenter sisteme geçiş için 2020 yılında bir erken seçime yönelik mutabakat zaptı imzalama çağrısında bulunuyoruz..

Ayrıca ‘5-6 icraci bakanlık verilirse fedakarlık yapabiliriz’..

AKP ile İYİ PARTi ittifakından söz ediliyor; böyle bir talep ve pazarlık olmadı. Parlamenter Sisteme dönünceye kadar da bu mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz..

Ülkenin ekonomik durumu ortada. Ancak sayın Erdoğan 2020 yılında kesin bir tarih vererek ve de Parlamenter Sisteme dönmek noktasında erken seçim için mutabakat zaptını imzalarsa, bunların yanında 5-6 icracı Bakanlık verirse ülkenin yeniden inşası için biz de bir fedakarlık yapabiliriz. Yoksa biz ülkemizin içinde bulunduğu ortamda milletimize çare olmak için çıktığımız bu yoldan geri dönmeyiz. Sadece iktidara alternatif olmak için parti kurmadık. Büyük Türkiye için bu partiyi sizinle kurduk”

CHP’Lİ ENGİN ÖZKOÇ:

”Lütfü Türkkan’ın açıklamaları İYİ Parti’nin iç meselesidir. Kendi gruplarında değerlendirmişlerdir. Biz buna saygı duyarız ancak bizim gündemimizde erken seçim değil, vatandaşımızın bugün düştüğü durum, ekonomik güçlükler vardır. Hepimiz mücadele vermeye devam ediyoruz. Erken seçim söz konusu olacaksa bir an önce olmasını biz de isteriz.”

SAADET PARTİSİ TEMEKARAMOLLAOĞLU:

”Bu Genel İrade Kurulu döneminde Türkiye büyük ihtimalle seçime gidecek. Elbette iktidar bunu sonuna kadar da götürebilir. Yarın da seçim yapabilir. Ama şartlar sanki iki sene civarında seçimin olabileceği kanaatini biz de doğuruyor”

HDP

Onlarca belediye başkanı görevden alınarak yerine kayyum atanan HDP’nin bugünkü toplantısından sine-i millet kararı yerine “erken seçim” çağrısı çıkmıştı.

İLGİLİ HABER

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: