‘Erdoğan ve iktidarı, bugüne kadar hep sorun üretti’

‘Erdoğan ve iktidarı, Türkiye’nin bugüne kadarki hiçbir sorununu çözmedi, tam tersine sorun üretti’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, EYT’lilerin sorunlarını çözecekleri sözünü verdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu:

”Devlette liyakat sisteminin çöktü. Türkiye’nin en temel sorunu liyakatsizlik. AKP hükümetinde kimsenin can ve mal güvenliği kalmadı. Ya bizdensin ya hiçbir şey. Devleti yöneten böyle bir anlayış olabilir mi?..

Erdoğan kesin bir dille emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) sorununa kapıları kapattı; Hükümete gelmeleri halinde bu sorunu çözeceğiz..

Seçimi kaybetme noktasına gelmesi tabii Erdoğan’ın başarısızlığını gösteriyor. EYT’liler hiç meraklanmasınlar, onların sorunlarını çözeceğiz. Erdoğan ve iktidarı, Türkiye’nin bugüne kadarki hiçbir sorununu çözmedi, tam tersine sorun üretti..

Ben buradan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına söz veriyorum, Türkiye’deki bütün sorunları, akılcı, tutarlı politikalarla istişare ederek çözeceğiz”

Kılıçdaroğlu, programdaki konuşmasındaözetle şunları söyledi:

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu:

”Devlette liyakat sistemi çöktü. Bir büyükelçi olmanız için üniversiteyi bitireceksiniz, yabancı dil bileceksiniz, Dışişleri’nin sınavını geçeceksiniz. Hayatında bu konuda bir cümle etmemiş kişiyi büyükelçi tayin ettik. Ya bizdensin ya hiçbir şey. Devleti yöneten böyle bir anlayış olabilir mi? Son 10 yılda Türkiye’nin sorunlarına çözüm üreten parti CHP’dir..

Merkez Bankası’nın başkanı gibi talimat verirseniz dünyada itibarınız olmaz. Bunlar krizi derinleştiren uygulamalardır. Faiz ödemek için de borç alıyoruz. Her 1 saatte ödediğimiz faiz 2 milyon dolar. Böyle bir ülkenin ekonomik krizden kurtulma şansı var mı?..

Özelleştirmeler yapıldı 100’ün üzerinde fabrika kapatıldı. İşsizlik arttı. Vergiler nereye harcanıyor? Ödediğiniz vergilere sahip çıkmanız lazım. Devletin şeffaf olması lazım. Kamu ihale yasası 17 yılda 187 kez değişti. Milli bir dış politika yok..

Türkiye’yi üretimden kestiler. Nohut, saman ithal ediyoruz. Çiftçi zarar ediyor. Yunanistan’dan pamuk ithal ediyoruz. Avrupa’nın en büyük Tank Palet fabrikasını Katar ordusuna ve BMC Holding’e verdiler. İhaleye verdin mi? Soruyorum. Kaça devrettin? İhale yok. Katar ordusuna ve BMC’ye peşkeş çekiyorsun. 20 milyar dolarlık fabrika..

Toplu intiharlar başladı. Çöpten yiyecek toplayan kadınlar var. Kimsenin aç kalmadığı güçlü bir sosyal devlete ihtiyaç var..

Trump’ın mektubu benim yüreğimde derin bir sancıdır. O mektuba hiç ses çıkartmıyorlar. İçime ve bu ülkenin tarihine sindiremiyorum..

https://www.cafemedyam.com/2019/11/16/erdogana-sunulan-eyt-raporu/

İLGİLİ HABER

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.