GENEL

TAHİR ELÇİ’NİN FAİLLERİ?

28 Kasım Tahir Elçi’yi Anma haftası

Diyarbakır Barosu Tahir Elçi’nin faillerini sordu

Diyarbakır Barosu eski başkanı Tahir Elçi’nin faillerinin bulunup yargılanması için düzenlenen etkinlik 201’inci haftasına girdi.

Diyarbakır Adliyesi’nin önünde gerçekleşen etkinlik

Diyarbakır Barosu eski başkanı Tahir Elçi’nin katledilişinin 201. haftası anma etkinliği gerçekleştirildi…

Avukat Tevfik Karahan, 28 Kasım programını da açıkladı.

  • Avukat Tevfik Karahan:

”Baro Başkanımız sayın Tahir Elçi’nin katillerinin bulunması, arkasındaki güçlerin tespit edilmesi ve yargı önüne çıkarılıp hesap vermeleri için 201 haftadır aynı saatte, Diyarbakır Adliyesi önünde toplanıyoruz..

Yeni bir şey duymayacaklarını bildikleri, neredeyse emin oldukları halde, bu adalet arayışımızda bizi yalnız bırakmayan siz değerli basın mensuplarına, bize güç verdiğiniz için, sesimize ses verdiğiniz ve kamuoyuna duyurduğunuz için özellikle teşekkür etmek isterim..

Ağır insan hakkı ihlallerinde mağdurların yanında olan, onların hakkını hukukunu sonuna kadar korumaya çalışan, kamu personelleri ile doğrudan veya dolaylı olarak irtibatlı suç örgütlerinin hedefi olan, gözaltına alınmış, tutuklanmış, ciddi baskı ve işkencelere rağmen doğru bildiğinden şaşmayan, en nihayetinde Diyarbakır Barosu başkanı olarak yaşamının son anlarına kadar, doğayı, tarihi, insanlığı korumaya çalışırken katledilen biridir Tahir Elçi..

28 KASIM’DA CÜBBELİ YÜRÜYÜŞ

Kameralar önünde işlenen cinayetin 4’üncü yılı geride kalmak üzere..

Tahir Elçi’yi Anma haftası ile ilgili bilgiler:

  • Avukat Tevfik Karahan:

”Anma haftası etkinlikleri hazırlıklarını Tahir Elçi Vakfı ile ortaklaşa yürütmeye devam etmekteyiz. Kesin program açıklandığında Vakıf ile birlikte sizler aracılığıyla kamuoyuna duyuracağız.

Bu kapsamda kesinleşen 2 hususu belirtmek istiyorum.

28 Kasım günü saat 10’da Adliye önünden 4 Ayaklı Minare’ye doğru cübbeli bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Tüm avukatların ve insan hakları savunucularının katılımını önemsiyoruz.

İkinci husus da 29 Kasım’da Baromuzun da düzenli olarak destek verdiği ve tüm ülkeye yayılan Adalet Nöbeti Diyarbakır’da tutulacaktır. Tüm baroları bu nöbete güç vermeye davet ediyoruz.”

Tahir Elçi’yi anma etkinliği beş dakikalık oturma eyleminin ardından sona erdi. 

gazeteduvar

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top