'Özellikle AKP içerisinde kötü gidişattan rahatsız olan birçok kişi var...'

‘Partimizi ilan etmeden bile oy oranımız yüzde 13 civarında’

Yeni parti çalışmalarını sürdüren eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurmaylarından eski vekil Ömer Ünal iddialı açıklamalarda bulundu.

Ali Babacan – Ahmet Davutoğlu

”Partimizi ilan etmeden bile oy oranımız yüzde 13 civarında”

  • Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurmayı, Ömer Ünal :

”Parti kurma hazırlığında olan Ali Babacan ile görüşmelerimiz devam ediyor. Abdullah Gül ve Ali Babacan parti kurarsa yollarımız bir yerde kesişir. İki ayrı parti olarak siyasi bir ittifak kurulabilir.”

Ahmet Davutoğlu’nun yeni partisini Kasım ayında ilan etmesi bekleniyor.

Davutğlu, Konya’daki ekibine ‘İl başkanlığı için bina bakın’ talimatı vermişti…

  • AKP Konya eski Milletvekili Ömer Ünal:

”Davutoğlu’nun kuracağı yeni parti için hazırlıklar tamamlanmak üzere. Yeni parti Kasım ayı sonlarına doğru Ankara’da açıklanacak.”

‘PARTİ TÜZÜĞÜ HAZIR’

  • Ömer Ünal:

”Yeni Partinin kurucular kurulu listesi hazır…Ahmet Davutoğlu hocamızın yeni partisi için birçok hazırlık tamamlandı. Partinin tüzüğü ve programı yüzde 95 oranında hazır sayılır. Kurucular kurulu listesi hazır. Partinin ismi ve logosu için birçok alternatif üzerinde çalışıyor. Yakın süreçte partinin ismi ve logosu da hazır olur. İl teşkilatları içinse birçok şehrimizde il binası bakılıyor. Kısa süre içerisinde il başkanlıklarımızın yerleri de belli olur.”

AKP Konya eski Milletvekili Ömer Ünal

‘BİRÇOK KİŞİYLE GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

  • Ömer Ünal:

”Yeni parti için diğer partilerinden birçok kişi Ahmet Davutoğlu ile görüşmek istiyor…Özellikle AKP içerisinde kötü gidişattan rahatsız olan birçok kişi var. Bunların içinde mevcut milletvekilleri ve yöneticiler de var. Ahmet Davutoğlu hocamızla görüşmek istiyorlar…

Sadece AKP değil, diğer partilerden de bazı isimlerle görüşme sağlanıyor. Mesela eski MHP Genel Başkan Yardımcılarından bir isimle de görüşüldü. Saadet Partisinden de bazı isimlerle görüşmeler sağlandı. Zamanı gelince kamuoyuyla bu isimler paylaşılır.”

https://www.cafemedyam.com/2019/10/28/bu-pazar-secim-olsa-akp-mhpnin-hic-sansi-yok/

İLGİLİ HABER

‘BÜTÜN KESİMLERİNE ULAŞMAYA ÇALIŞACAĞIZ

  • Ömer Ünal:

”Yeni parti, her kesimden insanı temsil eden bir parti olacak… Yeni harekatımızda kurulacak olan parti merkezde bir parti olacak ve toplumun bütün kesimlerine ulaşmaya çalışacağız. Bunun için her iş ve meslekten çalışma grupları oluşturuldu. Özellikle gençlerimiz ve kadınlarımıza yönelik ciddi çalışmalarımız var.”

‘SİYASİ BİR İTTİFAK KURULABİLİR

  • Ömer Ünal:

”Ali Babacan ve Abdullah Gül’ün kuracağı yeni parti ile yollarımız bir yerde kesişecek…Abdulah Gül ve Ali Babacan ile görüşmelerimiz devam ediyor. İlerleyen süreçler bize ne gösterir kestirmek zor. Siyasette 24 saatte çok şey değişebilir. Ama bence Abdullah Gül ve Ali Babacan parti kurarsa yollarımız bir yerde kesişir. İki ayrı parti olarak siyasi bir ittifak kurulabilir.”

‘ORANIMIZ YÜZDE 13’E YÜKSELDİ’

  • Ömer Ünal:

”Hem biz hem de bağımsız anket şirketleri yeni partiler ve diğer partilerin oy oranlarıyla ilgili anket yaptırıyor. Anket sonuçlarında AKP’nin oyunun yüzde 30’un altına düştüğü görülüyor. Bu da AKP artık halktan ne kadar kopuk yaşadığını gösteriyor.

Başkanlık sistemiyle ekonomi, sağlık, tarım ve sanayinin her geçen gün kaybettiğini görüyoruz. Halkımız AKP’nin düştüğü durumu gayet net bir şekilde görüyor. Biz daha partimizi ilan etmeden oy oranımız yüzde 13 civarında. Partimiz kurulduktan ve yola çıktıktan sonra oy oranımız daha da yükselecektir. Çünkü toplumumuzun bizden bir beklentisi var, biz bunu net bir şekilde görüyoruz.”

İLGİLİ HABER

Müslüm EVCİ  – sozcu

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: