SIYASET

‘SUÇLULUK DUYGUSU İÇİNDELER’

‘Suç, Trump’ın mektubuna susanlardadır.’

‘Yavuz hırsız ev sahibini bastırır…’

Özgür Özel’den Ömer Çelik’e ‘sabotaj’ yanıtı

Ömer Çelik

AKP Sözcüsü Ömer Çelik ne söylemişti?

  • AKP Sözcüsü Ömer Çelik:

”CHP Genel Başkanı yaptığı grup toplantısında siyasi bir sabotaj gerçekleştirmiştir. Bizim için yok hükmünde olan bir mektubu konuşmasında okuyup siyasi bir malzeme haline getirmeye çalışmıştır’

“Anlaşmalar Barış Pınarı Harekatı’nın stratejik amaçlarına ulaşmasının son merhalesini teşkil etmiştir. Böylece Suriye topraklarında milli güvenliğimize yönelik oluşturulmaya çalışılan tehdit organizasyonu ve ayrılıkçı gündemlerin boşa çıkarılması bu son merhaleyle tamamlanmıştır. Türkiye-Suriye sınırında 30 kilometrelik alanda artık terör unsurları bulunmayacak. Türkiye’nin diplomatik zaferi tüm dünya tarafından kabul edildi”

CHP’nin YANITI GECİKMEDİ!

  • CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel:

”Sabotaj lafını en son ağzına alacaklar AKP’lilerdir. Türkiye Cumhuriyeti’nin iyi komşuluk ilişkilerini sabote edenlerin, sabotaj diye yakınmaya hakkı yoktur. Yapılan iş sabotaj değildir, yapılan iş etkili ve memleketin faydasına muhalefettir.

Trump, dünyada hiçbir devlet başkanının hiçbir devlet başkanına yazamayacağı nitelikte, hakaretlerle dolu bir mektup kaleme aldı, bu mektubu 9 gün elde tuttular, yalayıp yuttular, sustular.

Türkiye Cumhuriyeti’nin itibarını korumak ana muhalefet partisine düştü. Atatürk’ün, İnönü’nün, Ecevit’in koltuğunda oturanların, onların cesaretinin onda birini gösteremediği bir ortamda, sabote edilen, dinamitlenen bir şey varsa Türkiye’nin itibarıdır. Bunu sabote eden de AKP’dir.”

‘SUÇÜSTÜ YAKALANMIŞLARDIR

  • Özgür Özel:

”Türkiye’nin kurucu partisine, çökmüş bir imparatorluktan bir cumhuriyet kurmuş partimize, sabotaj partisi demek hadsizliktir. Bir sabotaj partisi varsa, geldiği günden bugüne kadar, başta dış politika, terör ve ekonomi olmak üzere eline attığı her alanda bir yıkım yaşatmış olan AKP, sabotaj partisinin ta kendisidir.

AKP, dış politikada, Atatürk’ten bu yana gelen geleneksel dış politikayı, bölgede bütün komşularımızla ilişkiyi bozarak, tek bir dost bırakmayan bir parti olarak, Türkiye’nin itibarını sabote etmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin saygınlığını, Trump’ın mektubunu görüp, elinde tutup, söylenenleri yutarak, Atatürk’ten başlayan tüm cumhurbaşkanlarının korudukları Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamının saygınlığını sabote etmişlerdir. Suçüstü yakalanmışlardır, suçluluğun telaşı içinde saldırmaktadırlar.”

‘SUÇLULUK DUYGUSU İÇİNDELER

  • Özgür Özel:

”Yavuz hırsız ev sahibini bastırır. Mektup yazılmış 9 gün durmuş, yutulmuş, susulmuş. Mektubu Amerikalılar servis etmiş, o mektubu iade etmediği, reddetmediği, cevap vermediği anlaşılmış. Mektubu yazana cevap vereceğine, bu mektuba niye cevap vermedin diyeni eleştiriyor. Akıl alır gibi değil.

Bu mektup kabul edilemez değil diyor, buna cevap vermemeyi içine nasıl sindirdin diyor. Bu ülkenin itibarını korumak için yemin eden sen değil misin diyor. Bunları söyleyen suç işliyor olabilir mi? Suç, Trump’ın mektubuna susanlardadır. Suçluluk duygusu içindeler.”

‘UTANILACAK BİR İŞLE MEŞGULLER

”Türk ordusuna duyulan güven üzerinden partisine itibar devşirmeye çalışıyor. Bunu geçen hafta operasyonun başladığından saatler sonra il başkanları toplantısında, ‘Halkımızı AKP’ye üye olmaya davet ediyorum’ diyen genel başkanı da yaptı.

Şimdi de CHP’nin yaptığı siyasi eleştirileri, orduya yapılan eleştirilermiş gibi göstermeye çalışan bir acziyet içinde. Utanılacak bir işle meşguller.

CHP’nin eleştirileri orduya değil siyasetedir. Ordu siyasetin aldığı kararları uygular. Suriye’yi bir bataklığa dönüştürenler, bugün Mehmetçik’in orada şehit olmasına sebebiyet verenler, Mehmetçiğe verdiğimiz desteği görmezden gelenler, sanki o desteği kendilerinin üzerine almaya çalıştılar. Sınır ötesi operasyon var ve o operasyondaki Mehmetçik’in arkasındayız ama Türkiye’nin geleneksel dış politikasını terk eden, Atatürk’ün öğütlerini tutmayan, bütün dünyada tek başına yalnız bırakan, sürekli kaybeden bir noktaya getirenlerin sonuna kadar karşısındayız, eleştirmeye devam edeceğiz.”

cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: