GENEL

‘HALKI TAHRİK ETMEYİ BIRAKIN’!

Belediye görevlileri eylemcileri gözaltına almaya çalıştı… VİDEO…

Sapanca’nın Kırkpınar Mahallesi’nde, yap işlet devlet ile ihale edilen teleferik projesini protesto edenler polis tarafından gözaltına alındı!

Polis ile birlikte bazı belediye çalışanları da protestoculara müdahale etti!

  • Bölge sakinleri yürütmeyi durdurmak için mahkemeye başvurduklarını belirterek:

”Henüz mahkeme yürütmeyi durdurma yönünde bir karar vermedi. Açılan ve süren davalar varken çalışmanın sürmesi ilerde sorunlara neden olacak.” dediler.

Eylemciler tarafından çevreye park edilen araçlara, polis park yasağından ceza kesmek istedi. Polisin bu tutumunun orada bekleyenleri tahrik etti. vatandaşlar polis ile tartıştı…

  • Vatandaşlar:

”İş makinaları bizim üzerimizden geçmeden bu parka giremez.”

  • CHP Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır:

”Vatandaşlar mağdur, belediyenin insanları dinlemesi gerekiyor. Sapanca halkı teleferiğe karşı değil. Halk teleferiği başka yere yapın diyor. Bir belediye başkanı 2 aydır buraya gelemedi. Vatandaşından, yurttaşından korkan bir belediye başkanı istemiyoruz.

Gelsinler burada vatandaşlarla konuşsunlar sorunu beraber çözsünler. Ben her vatandaşın sesini dile getirmek zorundayım. Bu iş adamı da olsa dile getirmek zorundayız, buradaki oturan vatandaş olsa da dile getirmek zorundayız.

Bu bölge artık şişmiş durumda. Bu yeşil alana teleferik yaptığınız zaman bu gölge patlayacak duruma gelir. Sapanca Belediyesi’ni işi ticarethane açmak değil yol yapmaktır.

İlk önce Sapanca’ya Adapazarı’ndan gelen yolu yapsın. Ondan sonra kışın taşan kanalizasyon borularını yapsın. Biz bunu istiyoruz. Sonrada vatandaşıyla otursun konuşsun teleferiği nereye yapacaklarını karar versinler.”

Bir Polis baygınlık geçirdi!

Polis müdahalesi sırasından bir polis baygınlık geçirdi, 3 kişi hafif yaralandı. Fenalaşan polis memuruna ilk müdahaleyi eyleme katılan vatandaşlar yaptı.

Polisin bazı vatandaşları kelepçe takarak gözaltına almaya kalkışması gerginliği artırdı… 

gazeteduvar

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: