Polis, Erbakan kitaplarına el koydu!

Saadet Partili avukat Ali Aktaş, ”Polisler, ‘bandrolsüz’ olduğu gerekçesiyle ‘Erbakan Özel Sayıları’na el koydu…

  • Avukat Ali Aktaş:

”KHK’yle kamudaki görevlerinden ihraç edilenlerin Ankara buluşması kapsamında MG Kitap Kafe’de yapılan toplantıya polisler baskın düzenledi. Bandrolsüz olduğu gerekçesiyle Anadolu Gençlik Derneği tarafından çıkarılan ‘Erbakan Özel Sayıları”na el konuldu.”

”Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül dahil pek çok yetkilinin ziyaret ettiği MG Kitap Kafe’de ‘Erbakan Özel Sayıları’ dahil yaklaşık 60 dergi ve kitaba el konulmasını eleştiriyorum.”

”Savcılık talimatıymış. Talimatı veren savcı ile polis arkadaşlar götürdükleri kitapları okurlar inşallah. Belki kendilerine bir katkımız olur. Ama talimatı verenler tarihe trajikomik aktörler olarak geçecek. Şu saçmalığa bir son vermelisiniz.”

‘CEBERUT UYGULAMALARDAN GERİ DÖNÜLMELİ’

  • Avukat Aktaş:

”KHK’lılar ve dönemin mağdurları elbette haklarını alacaklar. Bu insanları dinlemek gerekiyor. Dertlerini anlatabilecekleri kapıları kapatarak, toplantılarını yasaklayarak değil devletin müşfik yüzünü göstermesi ile bu sorun çözülür. Ceberrut uygulamalardan geri dönülmelidir.”

AKP’Lİ YENEROĞLU DA TEPKİ GÖSTERDİ

Mustafa Yeneroğlu

AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu:

”KHK’lıların toplanmasının gerekçesiz yasaklanması hukuken izah edilemez. Hak arama, bunun için toplanma ve protesto etme hakları anayasal haktır ve hukuk devletinin en asgari teminatıdır! Hukuksuz bir biçimde temel hakların engellenmesi ancak hukuk devletine olan güveni sarsar!”

  (DUVAR)

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.