Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM)

Yeni Akit gazetesi yazarı, Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın yöneticisi olduğu Kadın ve Demokrasi Derneği’ni (KADEM) hedef aldı.

Yandaş Akit gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu, Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın yöneticisi olduğu Kadın ve Demokrasi Derneği’ni (KADEM) hedef aldı.

Sümeyye Erdoğan Bayraktar
  • Yandaş Yeni Akit gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu:

”KADEM ya öğrensin, ya sussun!. Adı, Kadın ve Demokrasi Derneği.. Daha çok bilinen şekli ile, KADEM.. Yönetime Cumhurbaşkanı’nın kızı Sümeyye Hanım’ı da aldıkları için.. AKP destekçisi olarak topluma lanse ediliyorlar.

Yaptıkları açıklamalar, olaylara koydukları tavır, Erdoğan’dan ilhamla hayata geçiriliyor gibi bir algı var..

Kendileri ‘feminist olmadıklarını’ açıklıyorlar.. Biz de öyle kabul etmek zorunda kalıyoruz.. Ama.. Bu kabul; onların yanlış yaptıkları noktaları hatırlatmamıza da engel olmamalı..”

ERKEK’ KELİMESİNİN ÇEYREK ORANDA GEÇTİĞİ BİR METİN…

  • Yandaş Yeni Akit gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu:

”İstanbul Sözleşmesi’nin sorumluluğu AKP’nindir.. Bunun lamı cimi yoktur.. Kanun da olsa, sözleşme de olsa..

Siz, bu sözleşmenin bir proje olduğunu anlamak için, daha hangi somut veriyi istiyorsunuz?

Hem ‘Erkek’ kelimesinin çeyrek oranda geçtiği bir metin kaleme almışlar. Hem de KADEM Başkanı’na, ‘Bu sözleşmede şiddetin nereden ve kimden geldiğine bakılmaz’ dedirtiyorlar..

Aman, sakın yanlış anlaşılmasın.. ‘Erkek şiddet uygularsa cezalandırılmasın, kadın uygularsa cezalandırılsın’ demiyorum.. Ama.. ‘Çerçeve metin.. Cinsiyet ayrımı yapmaz’ güzellemeleri ile, İstanbul Sözleşmesi olduğundan farklı da gösterilmesin..”

İLGİLİ HABER

Yurt Gazetesi

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.