GÜNDEM

Alevi dernek başkanına ölüm tehdidi

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Şube Başkanı… 

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin Bursa Şube Başkanı Ali Öztürk’ün evinin kapısına hakaret ve ölüm tehdidi içeren yazılar yazıldı.

 Ali Öztürk’ün Yıldırım Mahallesi’nde bulunan evinin kapısına ve duvarına ‘Ölüm vaktin geldi’ ve ‘Ecel zamanı geldi’ şeklinde yazılar yazıldı.

Olayla ilgili Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi’nin açıklaması:

  • ”Pir Sultan Abdal örgütlülüğümüze ve Alevi halkımıza dönük kapı işaretleme, yazılama ve hakaret içeren bildiriler bırakma gibi tehdit ve gözdağı içeren saldırılara bir yenisi daha eklendi.”

İLGİLİ HABER

‘YOK ETME POLİSTİKASI’

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi:

  • ”Aleviler olarak daha öncede benzer şeylerle karşılaştık. Her defasında yetkililer; ‘çocuklar yapmıştır’, ‘bunlar münferit olaylardır’, ‘yapan kişinin akli dengesi bozuktur’ gibi ciddiyetten uzak, saldırıların üstünü kapatmaya dönük yaklaşımlarla hareket etmişlerdir.”

Nefret Söylemi…

  • ”Ancak bizler bu yaşananların bireysel ve münferit saldırılar olmadığının fazlasıyla bilincindeyiz. Devletin en üst yetkilileri tarafından defalarca ayrımcılık ve nefret içeren söylemlere maruz kaldık.”

Asimilasyon…

  • ”Maraş’ta, Çorum’da ve Sivas’ta Alevileri katledenler ile onların avukatları çeşitli şekillerde ödüllendirildiler. Aleviler halkımıza dönük olarak devlet tarafından uygulanan sistematik bir ayrımcılık, ötekileştirme ve asimilasyon projesi bütün hızıyla devam etmektedir.”
  • ”O yüzden Bursa’da yaşanan bu saldırı tesadüfi bir saldırı olmayıp sistematik bir asimilasyon ve yok etme politikasının bir yansımasıdır.”

Baskılar bizi yıldıramaz…

  • ”Gerekli bütün yasal işlemleri en kısa sürede başlatacağımızı ilan ediyoruz. Bu alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Tehditler bizi yolumuzdan döndüremez! Baskılar bizi yıldıramaz!”

İLGİLİ HABER

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: