GENEL

İMAR BARIŞI KAPSAMINDA OLMAYAN BİNALAR…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıkladı…

Kurum, İmar barışı kapsamında olmayan 21 bin kaçak yapının yıkılacağını açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bir süre önce Bodrum’da tespit edilen usulsüzlükler ile ilgili son durumu inceledi.

Murat Kurum:

”Türkiye’de imar planına uymayan 21 bin kaçak yapı tespiti gerçekleştirdik. Bu yapıların 8 bini sahil kesiminde yer alıyor. Bunların 850’ye yakınını bugün itibarıyla yıktık. Kararlı şekilde de 21 bin kaçak yapının yıkımını gerçekleştireceğiz.”

İLGİLİ HABER

Bodrum’da 19 projenin 10’unda yıkım başladı.

İstanbul depremi ile ilgili de konuşan Murat Kurum:

”Sahada 270 arkadaşımız hasar tespit çalışmalarına başladı. Toplamda 2 bin 801 ihbar yapılmış durumda. Bu ihbarlara ilişkin arkadaşlarımız tespitleri yapıyor. 213 binanın incelemesi neticesinde 20 sivil binamız ağır hasarlı, 58 sivil binamız az hasarlı.”

Murat Kurum afet toplanma alanları ile ilgili olarak:

”Toplamda 10 bin toplanma alanımız var. Bu alanlar da sürekli güncelleniyor ve güncellenmeye de devam edecek. 81 ilde Millet Bahçesi projemiz var. Bu Millet Bahçeleri projesi aynı zamanda depremde toplanma alanlarıdır. Stadyumlarımız toplanma alanıdır. İlçelerimizde birçok kamu kuruluşu binası, okulların İstanbul’da yüzde 92’si yenilenmiş durumda. Bahçeleri bile toplanma yerleridir. İstanbul’un bu noktada herhangi bir eksikliği yoktur.”

İLGİLİ HABER

https://www.gazeteduvar.com.tr

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top