GENEL

İSTANBUL’u İMAMOĞLU OLMADAN KONUŞTULAR!

İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde Türkiye Afet Müdahale Planı Toplantısı (TAMPT) yapıldı.

İMAMOĞLU’NU ÇAĞIRMADILAR!

Silivri merkezli 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından bugün, İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde Türkiye Afet Müdahale Planı Toplantısı (TAMPT) yapıldı. Toplantıya İstanbul BüyükşehirBelediye Başkanı Ekrem İmamoğlu çağrılmadı!

Toplantıya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlık ederken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da toplantıya katıldı.

Toplantı basına kapalı olarak yapıldı!

İLGİLİ HABER

‘CUMHURBAŞKANI İLE KONUŞACAĞIM

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu:

”İstanbul’da meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki depreme ilişkin olarak şunu söyleyebilirim; Bizim acı bir faturaya gitmeden çok hızlı tedbirler almamız gerekiyor.”

Ekrem İmamoğlu

İmamoğlu:

”Erdoğan ile konuşmak istediğimi birkez daha belirtim. Oldukça riskli sayıda binası var İstanbul’un. Büyük işimiz var. Sayın Cumhurbaşkanı’yla depremi konuşacağımı söyledim pazartesi akşamı. Gerçekten depremi konuşmak istiyorum. Bir büyük deprem yaşadığında İstanbul’un on binlerce insan kaybından bahsediliyor. Yüz binlerce insanın evsiz kalmasından bahsediliyor.”

TOPLANMA ALANI YANITI

Ekrem İmamoğlu: ”Depremin ardından Erdoğan, ‘İstanbul’da AFAD’ın bırakın yüzlerce binlerceyi on binlerce ilan edilmiş toplanma alanı söz konusu’ açıklamasına ne diyebilirim ki; Keşke ben de ‘On binlerce toplanma alanımız var’ diyebilseydim”

İLGİLİ HABER

http://www.cumhuriyet.com.tr

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: