GÜNDEM

‘Belki bu da benim günahım’

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, ‘Erdoğan’ın sahip olduğu unvanların çoğunda benim payım var. Belki bu da benim günahım’

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Erdoğan ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

ŞENER:

”AKP iktidarının ve Erdoğan’ın politikalarının hepsi yanlış. Özellikle ekonominin çökmesiyle birlikte AKP’nin oylarında ciddi bir düşüş oldu. Taraftarlarının şunu bilmesi lazım ki, Erdoğan’ın sahip olduğu unvanların çoğunda benim payım var. Belki bu da benim günahım”

Abdüllatif Şener’in açıklamalarından satır başları şöyle:

”AKP’de bir çözülmenin ve oy kaybının olduğunu görüyoruz. Bunun en önemli sebebi ekonomideki bozukluk.

Bütün gelir guruplarında bir huzursuzluk olduğunu görüyoruz. Ülke yoksullaşmış vaziyette, insanların ortalama gelirleri düşmüş.

Öğrenciye, emekliye, işçiye memura kendi eliyle düzelttiği enflasyon üzerinden maaş artışı yaparak herkesin reel gelirini azaltıyor. Vatandaşlar reel gelirlerinin azaldığını görüyor.

İLGİLİ HABER

Ağustos’ta doğalgaza zam yaptılar ki, hazırlıklı olmak istediler. Bu ortam herkesi rahatsız ediyor.

Bir kuruluş ilan veriyor 13 kişi alacak, 6 bin kişi başvuruyor. İşsizlik ülkenin üzerindeki korkunç bir felakettir.

Bu iktidar Erdoğan üzerinden sürekli şatafatlı laf üretip hiçbir şey yapmayan bir yapıdır. “

Şener:

”Ben 30 yıldır siyasetteyim. Ülkeme bir zararım olduğunu düşünmüyorum. Yaptığım herşeyin hesabını veririm. Erdoğan ise herkesi eleştiriyor, şeytanlaştırıyor, ülkeyi kötü yönetiyor.

Yaptığı doğru nedir?

Dış politikası mı, iç politikası mı, adalet anlayışı mı yoksa ekonomi anlayışı mı doğru? Bir politikacı için ülkeye zarar vermekten daha acı bir şey olamaz.”

”Erdoğan’ın bana kazandırdığı bir tek sıfat yoktur. Erdoğan henüz milletvekili değilken ben Maliye Bakanlığı yaptım. Bütün sıfatlarımı Erdoğan milletvekili değilken kazandım. Taraftarlarının şunu bilmesi lazım ki, Erdoğan’ın sahip olduğu unvanların çoğunda benim payım var. Belki bu da benim günahım. “

İLGİLİ HABER

Yurt Gazetesi

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top