GÜNDEM

AKP Konya il Başkanı Musa Arat, ’15 Temmuz gecesi yaşananlar’

Geçtiğimiz günlerde partisinden istifasını açıklayan eski AKP Konya il Başkanı Musa Arat, 15 Temmuz gecesi yaşananlar ve FETÖ ile mücadele konularında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Musa Arat:

”15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ ile mücadele konusunda sağlıklı bir süreç yaşanmıyor.”

15 TEMMUZ GECESİ TALİMATA UYMAYANLAR VARDI’

Musa Arat:

”15 Temmuz gecesi parti içerisinden bazı isimler verilen talimatlara uymadı. Darbe girişiminin yaşandığı gece herkesin il ve ilçe başkanlıklarımızda toplanmalarını ve halkımızı bu hain kalkışmaya karşı isyana çağırmalarını istedim. Ama o gece talimatlarımıza uymayarak telefonlarımıza çıkmayanlar olduğu gibi ‘Darbenin gidişine göre hareket edeceğim’ diyenler oldu. Maalesef şu an o insanlar görevlerine devam ediyor.”

İLGİLİ HABER

”Darbe gecesi sorgulanamayan yapı organizmaya dönüşerek bir vucüt buldu”

‘DARBE SONRASI CUMHURBAŞKANI’NDAN RANDEVU ALAMADIK’

Musa Arat:

”Darbe girişimi sonrası FETÖ ile etkin bir mücadele için çok çaba sarfettik ancak netice alamadık. Darbe sonrası FETÖ ile bağlantılı olabileceğini tahmin ettiğimiz kişileri kurcaladıkça bunlar bir araya gelmeye başladılar. Burada sermayenin gücü de devreye girdi. Sermayenin gücüyle ulusal bazı yayın kuruluşlarında gazeteciler teşkilatlandırıldı. Sosyal medya hesaplarında takipçi sayısı fazla olan kişiler yanlış bilgelendirildi. Sonrasında bize karşı karalama ve itibarsızlaştırmaya yönelik çalışmalar başladı.”

”O dönemde yaşananları bir dosya halinde dönemin başbakanı Binali Yıldırım ve parti genel başkan yardımcılarımızla görüştük ama netice alamadık. Ayrıca il başkanlığım devam ederken Cumhurbaşkanımızdan randevu talep ettim ama buna da karşılık verilmedi.”

”O gece kimin nerde olduğu ve kimlerle konuştuğu devlet kayıtlarında vardır. Biz bunların ortaya çıkartılması husunda ısrar ettik. En sonunda bunlar pelikan dosyası altında bir dosya oluşturarak dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu’nu istifaya zorlayarak tasfiye ettiler.”

”Günümüzde Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve Sanayi Bakanı Musatafa Varank’a yapılanlar aynı operasyonlardır.”

MUSA ARAT KİMDİR DERSENİZ!

AKP’nin kurucu kadroları arasında yer alan Musa Arat 27 Aralık 2014 tarihinde yapılan AKP Konya İl Kongresinde il başkanlığına seçildi. Musa Arat, 17 Ekim 2017 tarihinde bu görevinden, 18 Eylül 2019’da da AKP’den istifa etti.

İLGİLİ HABER

Yurt Gazetesi

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: