GÜNDEM

Hakim, ‘Bu, devletin ayıbıdır!’

Rasim Ozan Kütahyalı’ya 10 ay hapis cezası

Boşnaklarla ilgili söylediği sözler nedeniyle İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Rasim Ozan Kütahyalı’ya: ‘halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama’ suçundan 10 ay hapis cezası verildi.

Mahkeme iyi hal indirimi uygulamadı.

Duruşmada Boşnak derneklerinin avukatları:

”Sanık Rasim Ozan Kütahyalı’nın söylediği sözler, Sırp çeteleri tarafından kullanılan ırkçı bir söylem. Sanık, insanlığa karşı işlenmiş bir suçu övmüştür. Sırp Çetelerin kullanmış olduğu jargonu kullanarak Boşnak kadınları ve halkını aşağılamıştır.”

‘BEDELİ NE İSE ÇEKMEK İSTİYORUM’

Kütahyalı’nın avukatı müvekkilin mahkemeye gönderdiği savunmayı okudu.

“Bosna Sancak Dernekleri benim ne ceza almamı istiyorlarsa ben razıyım. Bedeli ne ise en ağırını çekmek istiyorum. Şuursuzca söyledim”

‘YAKALANMADI, KENDİ GELDİ’

Hakim duruşmada, hakkında yakalama kararı çıkarılan Kütahyalı’nın yakalanarak ifadesinin alındığını tutanağa geçirmesinin ardından sanık avukatı söz alarak; ‘Yakalanmadı. Kendisi geldi’ dedi. 

Hakim bu sözler üzerine: ”Hakkında yakalama kararı var. Polis koruması olan birisi yakalama kararı verildikten bir hafta sonra ifadeye geliyorsa bu devletin ayıbıdır.” diye konuştu.

https://www.gazeteduvar.com.tr

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: