‘Söylemek istemiyorum da tecavüz vakası var ortada’

Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda, Başkan Mansur Yavaş ile AKP’li Murat Köse arasındaki, çocuk koruma evlerinin kapatılmasıyla ilgili tartışma…

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Mansur Yavaş başkanlığında, gündemdeki önergeleri görüşmek üzere belediye binasında toplandı.

Toplantıda, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse:

”Çocuk koruma evlerinin kapatılması konusu…11 çocuk koruma evinden 10’u kapatıldı, koruma altındaki 44 çocuk evlerden tahliye edildi. Başkan Yavaş, çocuk koruma evlerindeki tahliyelerin durdurulacağını söyledi. Buna rağmen verilen söz tutulmadı.”

Yavaş: ”Bazı vakıflarda yaşanan çirkin olaylar nedeniyle AKP tarafından 2012 yılında yapılan kanun değişikliğiyle belediyeler sadece çocuk konukevi açabilir.”

YAVAŞ: TECAVÜZ VAKASI VAR ORTADA

Yavaş: “Söylemek istemiyorum da tecavüz vakası var ortada. Konuşturmayın beni. Gel ben sana belgesini vereyim. Sen çocukları seviyorsun da biz mi sevmiyoruz. Çocukları sen düşünüyorsun da biz mi düşünmüyoruz. Kanuna uymak istiyoruz, sizin çıkarttığınız kanuna.”

Yavaş’ın sözleri üzerine AKP Grup Başkanvekili Mümin Altunışık da tecavüz iddiasına ilişkin gereken yasal işlemlerin başlatılmasını istedi.

Daha sonra Köse, Yavaş’ın çocuk koruma evleri ile ilgili sözleri nedeniyle kendisine cevap hakkı doğduğunu ifade ederek söz istedi.

Başkan Yavaş’ın “Çocukları istismar ediyorsunuz.” diyerek Köse’ye ikinci kez söz vermemesi üzerine AKP Grubu toplantıyı terk etti.

http://www.cumhuriyet.com.tr

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.