Erdoğan’ın büyükşehir belediye başkanlarıyla gerçekleştirdiği toplantıyla ilgili açıklama yapan Yılmaz Büyükerşen “Bizim açımızdan çok faydalı ve çok güzel, sıcak bir toplantı oldu” dedi.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen:

”Müzakerelerin sonunda büyükşehir belediyeleri kanununun değişmesi konusunda ilgili bakanlar ve bürokratlarla çalışmaların sürdürülmesini Büyük Millet Meclisi’ne kanun teklifi olarak intikal ettirildiğinde de komisyonların çalışmalarında belediyeleri temsilen bazı belediye başkanlarından oluşan bir grubun görüşlerinin devamlı alınması gerektiğini işaret etti.”

Bizim açımızdan çok faydalı ve çok güzel, sıcak bir toplantı oldu

Büyükerşen: ”Bazı belediyelerimizin pek dikkate alınmadığı, iletişimin kurulamadığı bakanlarla belediye başkanlarımız ayrı ayrı da temas etme fırsatı buldular. Kısacası çok verimli olduğu düşünüyoruz.”

Erdoğan’ın işçi çıkarmalarla ilgili açıklamasının gündeme gelip gelmediği sorulan Büyükerşen:

‘Münhasıran İstanbul belediyesi diye söylemedi, genelde bütün belediyeler için söyledi. İktidar partisinin belediyelerini de kapsayan bir konuşma oldu.”

ZEYDAN KARALAR: BELEDİYELER HİZMET EDEBİLİR DURUMDA DEĞİL

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar:

”İşten çıkartmaların hiçbirinin keyfi olmadığını hele hele bizlerin siyaseten işçi çıkartmayacağımızı tüm Türkiye bilir. Ama toplantının ana konusu belediyelerin düştüğü ekonomik krizdir. Belediyeler vatandaşa hizmet edebilir durumda değil. Adana belki bunların en kötüsüdür. Adana’nın gelirinin yüzde 65’i işçiliğe gidiyor. İşçilerin içeride alacağı var. Biz belediyeleri hizmet üretebilir hale getireceğiz.”

İşe gelip gitmeden para alan insanların varlığını herkes bilir

Karalar:

”Bizde çalışanlarımıza karşı ciddi bir sorumluluk var ama yaklaşık 2 buçuk milyon Adanalı’ya da sorumluluğumuzun olduğunu da bilmemiz gerekiyor.”

Karalar: ”Bugünün en önemli teması bence, seçimden beri gerilen Türkiye’nin Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle bugünden sonra yumuşayacağını beyan etti. Çok faydalı bir toplantı oldu. Biz de çok mutlu olduk. Biz bir kez daha Sayın Cumhurbaşkanımıza bu toplantıyı tertip ettiği, bakanlarla bizi buluşturduğu gergin havanın ortadan kaldırılmasını sağladığı için şükranlarımızı sunuyoruz.”

VAHAP SEÇER: PROVOKASYONA UĞRUYORUZ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap SEÇER:

”Parti ayrımı yapılmadan tüm büyükşehir belediye başkanlarının davet edilmesi önemli. Burada diğer belediye başkanlarıyla da iletişim anlamında ilk adımın atılması son derece önemliydi. Olumlu bir hava vardı salonda. Bu bir başlangıç bunun devamı gelirse faydalı olabilir.”

”Bir komisyon oluşturuldu. komisyonda AKP’li ve CHP’li belediye başkanları yer aldı. Biz sonuç almak istiyoruz. Özellikle ekonomik olarak zorluklar yaşıyoruz.”

Mersin’de işçi çıkarılmadı!

“Ama provokasyona uğruyoruz. Bunu da söylemem lazım. İş yavaşlatma, vatandaşa kötü muamele, belediye otobüslerinde ya da diğer hizmet alanlarında personelimiz maalesef bizi sıkıntıya sokuyor. Mümkün olduğunca bu konuları önlemeye çalışıyoruz.” 

https://www.gazeteduvar.com.tr

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: