GENEL

AKP, ‘Yok artık!’ dedirtti…

Belediye, toplam değeri 4 milyon TL olan 28 aracı, 1 yıllığına 14 milyon TL’ye kiralamış…

Kırşehir’in bir önceki AKP’li belediye döneminde temizlik ve çöp işleri için kullanılan 4 milyon TL bedelli toplam 28 aracın 1 yıllığına 14 milyon TL’ye kiralandığı ortaya çıktı.

Kırşehir Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı CHP’li Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu Başkanlığında toplandı. Belediye yönetimi araç alımında kullanılmak üzere banka kredisi çekmek için meclisten yetki istedi.

Başkan Ekicioğlu: ”AKP’li eski Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci döneminde Kırşehir’in temizlik ve çöp işleri için bir şirketten kiralanan araçların bedelinin 3,5 katına bir yıllığına kiralanmış!!! Üstelik aynı şirketin 19 yıldır Kırşehir Belediyesine çöp ve temizlik araçları kiraladığı da ortaya çıktı.”

4 MİLYONLUK ARAÇLAR 14 MİLYON TL’YE 1 YILLIĞINA KİRALANMIŞ!

CHP’li Selahattin Ekicioğlu:

Yıllık bize 16-17 Milyon TL’ye mal olan bir araç kiralama işi, araştırdık ve firmaya dedik ki, ‘elinizdeki bu araçları bize satın’. 5 Milyon 800 bin Türk Lirası bize vadeli fiyat çıkardılar, peşin olursa 4 Milyon TL’ye alabiliyoruz. 3 Milyon TL de giderimiz olursa temizlik hizmetleri bize 7 Milyon TL’ye mal oluyor. Yıllık 8 Milyon kârımız oluyor arkadaşlar ve 1 yıl sonra da araçlar bize kalıyor.”

“21 YILDIR AKLINIZ NEREDEYDİ”

Ekicioğlu: “21 yıl önce Milli Emlak tarafından devredilen ve imara açılan arsaların önceki dönemlerde satışı yapılmış. Ama; 7’sinde arsanın satışı için ihale yapıyoruz 1 gün sonra Milli Emlak arsaya haciz ve tedbir koyuyor. 21 yıl önce imara açılan arsaya, ‘biz yanlış yapmışız burası mera’ diyerek tedbir koyuyorlar. Vergi dairesi borcunu gerekçe göstererek de üzerine haciz koyuyorlar. Yahu 21 yıldır aklınız neredeydi, şimdi mi aklınıza geldi? İnsanın aklı almıyor” 

Bürokrasi, Kırşehir Belediyesi’ne her türlü engeli çıkarmaya çalışıyor.

Odatv.com

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: