GENEL

Ankara halkı, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) ihalesine katılın!

Siyasi iktidarın Cumhuriyet değerleri ile hesaplaşması AOÇ üzerinden yapılıyor.’

TOKİ’nin Çukurambar’daki Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisini açık artırma yoluyla satışa çıkardığı ihale 5 Eylül’de yapılacak.

Atatürk Orman Çiftliği’nin (AOÇ) ticaret ve konut alanı olarak ihaleye çıkarılmasına tepki gösteren Mimarlar Odası, Ankaralılara 5 Eylül’de yapılacak ihaleye katılarak satışa karşı çıkma çağrısında bulundu.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nde aralarında KESK Ankara Şubeler Platformu, DİSK Ankara Bölge Temsilciliği’nin de bulunduğu 36 sivil toplum kuruluşu, meslek odası ve siyasi partinin katılımıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan:

”Atatürk Orman Çiftliği’nin kiralama ve satış yöntemiyle talan süreci devam ediyor.”

Candan: ”Daha önce AOÇ imar planı kapsamındaki 555 bin metrekare arazi Medipol’e özel üniversite alanı olarak devredildi ve AOÇ’un son olarak da 5 Eylül’de ticaret ve konut alanı olarak ihaleye çıkarılmaya konu edildi.”

SİSTEMATİK BİR TALAN VAR

Candan: ”Atatürk Orman Çiftliği’ndeki 300 bin metrekarelik alan ihale yoluyla ranta açılarak talan edildi. Siyasi iktidarın Cumhuriyet değerleri ile hesaplaşması AOÇ üzerinden yapılıyor.”

Mimarlar Odası olarak söz konusu araziyi açık artırma usulü ile satışa çıkaran TOKİ’ye açtıkları davanın devam ettiğine dikkat çeken Candan, buna rağmen ihalenin yapıldığını işaret etti.

Candan, 5 Eylül’de AOÇ arazilerinin açık artırma ile satışının yapılacağı Bilkent’teki TOKİ binası önünde olacaklarını söyledi ve ‘İhanetin ihalesi olmaz’ sloganıyla mücadele başlattıklarını anlattı.

Tezcan Karakuş Candan: “Sistematik bir talan söz konusu. Atatürk Orman Çiftliği’ne sadece Ankara’dan değil, Türkiye’nin her noktasından destek olunması gerekir. Ankara’ya yapılan saldırı ve talan Türkiye’ye yapılmış demektir. O yüzden 5 Eylül’de herkesi ihaleye katılmaya davet ediyorum”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: