GÜNDEM

Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Danıştay kararıyla suç oluşturularak inşa edildiği kesinleşen Saray’da adli açılış töreninine katılan Danıştay Başkanı ve üyelerine dikkat çekti.

Kemal Kılıçdaroğlu: ”Ne diyorduk, ‘Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Yönetilemeyen Türkiye’ başlığıyla yaptığı açıklama şöyle:

“Danıştay idari Dava Daireleri Genel Kurulu, sarayın suç oluşturularak inşa edildiğini karara bağladı… (Esas No: 2017/188 – Karar No: 2019/117 – Karar Tarihi: 21.01.2019) Hem de oybirliği ile…”

  • Yargının bağımsız, tarafsız ve gerçekten adalet dağıttığı bir ülkede, Danıştay idari Dava Daireleri Genel Kurulu’nun oy birliği ile yasal bulmadığı resmi bir binada adli yıl açılış töreni yapılabilir mi?
  • Danıştay Başkan ve üyeleri yasal olmadığı kendi yargı kararıyla kesinleşmiş bir binada adli yıl açılış törenlerine katılabilir mi?
  • Tören aynı zamanda bir siyasi partinin genel başkanının himayelerinde gerçekleşecek… Bir siyasi parti genel başkanının himayelerinde adli yıl açılış töreni olur mu? 

”Bu üç sorunun yanıtı “evet” ise o ülkede yargı bağımsızlığından söz edilemez! 
Adaletten, haktan, hukuktan söz edilemez… O ülkede bir yönetim krizi var demektir. Ne diyorduk, ‘Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor.’ ”

http://www.cumhuriyet.com.tr

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: