AKP çalkalanıyor! Tecavüz soruşturması…

AKP teşkilatı, önde gelen bir siyasetçinin işlediği cinsel suçla çalkalanıyor.

Kendisi de partinin önemli il teşkilatlarından birinin merkez ilçe yöneticisi olan Z. D., partinin ilçe başkanı D. A.’nın da olduğu bazı isimlerin kendisine karşı işlediği cinsel suçlar nedeniyle 22 Ağustos’ta Savcılığa şikayetçi oldu.

  • 2015 yılının Mart ayında D. A., ‘parti toplantısı var’ diyerek beni şehir dışına götürdü.
  • D. A.’nın arabada bana yaptığı içecek ikramının ardından fenalaştım.
  • D. A., bunun üzerine beni otele götürdü.

Z. D., şöyle devam etti:

“Giriş katta bir odaya geçtik. Ben odadayken banyoya geçtim. Orada kusmaya başladım. Kendisi bana yaklaştı. Ben yardım edeceğini zannediyordum. Ancak yardım etmedi, bana sarıldığını hatırlıyorum. Daha sonra kendimden geçtim. Sabah uyandığımda yatakta üzerimin çıplak olduğunu ve aynı yatakta kaldığımızı gördüm. Cinsel ilişki yaşadığımız anı hatırlamıyorum. Ama ben kendimi çıplak gördüğüm için ağlamaya başladım.”

  • D. A., ‘kimseye bir şey anlatma’ diyerek beni uyardı,
  • D. A., bana, ‘güçlüyüm, bana bir şey olmaz” dedi.
  • Daha sonra D. A., benim üzerimde baskı kurdu ve işe yerleştireceğini söyleyerek bir kez daha birlikte oldu…

Z. D.: ”Olayın ardından 7 Nisan 2015’te D.A., bir erkek arkadaşıyla gelerek benimlele otelde toplu halde birlikte oldu…

D. A. aracılığıyla çeşitli kişilerle cinsel ilişki yaşadığını, yer ve insan isimleri vererek anlatan Z. D., 2019 yılı Mayıs ayında D. A.’yı reddetmesinin ardından D. A. tarafından darp edildiğini söyledi.

Bunun üzerine ilaç içerek intihar girişiminde bulunduğunu anlatan Z. D., ailesinin sorması üzerine yaşadıklarını kendisini AKP’ye sokan dayısına anlattığını söyledi. Dayısının da yardımıyla Savcılığa yaşadıklarını anlatan Z. D.’nin ifadesinin ardından partinin merkez ilçe başkanı hakkında soruşturma açıldı.

AKP’deki seks skandalından yine o vakıf çıktı

AKP’nin bir ilinde merkez ilçe yöneticilerinin, AKP Yönetim Kurulu’nun kadın üyesi Z.D. ile sistematik şekilde cinsel ilişkiye girdikleri ve mağdur kadınla grup seks yaptıkları iddiaları mahkemeye taşınmıştı. Olay mağdur Z.D.’nin Düzce Cumhuriyet Savcılığı’na şikayetiyle ortaya çıkmıştı.

Z. D., cinsel istismarın 2015-2019 yılları arasında sürekli yaşandığını belirterek, AKP’li D.A., İ. C., H.K., S.M. ve M.Y.’den şikayetçi oldu. Mağdur kadın kendisinin de AKP’de yönetim kurulu üyeliği yaptığını belirterek, yaşananlar karşısında intihar girişiminde bulunduğunu anlattı.

AKILLARA “YİNE Mİ AYNI VAKIF” SORULARINI GETİRDİ…

Z.D’nin şikayetçi olduğu kişilerin AKP’nin o ildeki önemli isimleri olması parti teşkilatını karıştırdı. AKP üyelerinden bazılarının istifa ettiği, bazılarınınsa eşlerinin ve çocuklarının parti programlarına katılmalarına karşı çıktığı belirtildi.

Ayrıca mağdurun şikayetçi olduğu S.M’nin Ensar Vakfı yöneticisi olması akıllara “yine mi aynı vakıf” sorularını getirdi.

Karaman’da Ensar Vakfı’na ait yurtlarda kalan 10 erkek öğrenciden 7’sine sistematik olarak tecavüz edildiği, 2’sine cinsel taciz, birine de müstehcen görüntü izletip tacizde bulunulduğu ortaya çıkmıştı.

Çocuklara tecavüz ettiği için tutuklanan Ensar Vakfı öğretmeni duruşmadaki ifadesinde: ”Fen bilgisi dersi kapsamında YouTube’dan canlı üremesiyle ilgili belgesel izlettim” ifadelerini kullanmıştı.

Ensar Vakfı’ndaki tecavüz skandalıyla ilgili davada Muharrem Büyüktürk’e 508 yıl 3 ay hapis cezası verilmişti.

Ensar Vakfı’nın 81 ilde şubeleri, kurban organizasyonları, yüzlerce öğrenci yurdu ve evi ile İstanbul’da Değerler Eğitimi Merkezi adında faaliyet yürüten bir de birimi bulunuyor.

Hikmet Çiçek 

Odatv.com

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.