Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin TÜRGEV kararı!

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Böcek, TÜRGEV’de olan kız öğrenci yurdunun geri alınması için çalışmalar başladı…

İstanbul’un ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi de vakıflarla ilişkisini kesmeye hazırlanıyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek: ”Vakıflarla yapılan tüm protokolleri incelemeye aldık. TÜRGEV’de olan kız öğrenci yurdunun geri alınması için kullanılan elektriğe kadar araştırılıp gereği yapılacak”

https://www.cafemedyam.com/2019/08/28/turken-vakfina-yapilan-bagisin-miktari-ortaya-cikti/

CHP’li Mustafa Akaydın döneminde Gülveren Mahallesi’nde yapılan ve 25 Mayıs 2013 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açılan 300 kişi kapasiteli kız öğrenci yurdu, Antalya’nın 2014 Yerel seçimlerinde AKP yönetimine geçmesiyle başkan Menderes Türel tarafından TÜRGEV’e devredildi.

Yurdun, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri olan adı da Fatma Aliye Hanım Misafirhanesi olarak değiştirildi. Ayrıca Akaydın döneminde de Altındağ Mahallesi’nde bulunan belediye lojmanlarından dönüştürülerek yapılan 48 kişilik erkek yurdu da İlim Yayma Cemiyeti’ne verildi.

https://www.cafemedyam.com/2019/08/27/hangi-vakiflarla-yapilmis-olan-protokollerin-fesh-edildi/

MALİ KAYNAKLAR DA ARAŞTIRILIYOR

Belediye kaynaklarından alınan bilgiye göre, vakıflar tarafından işletilen yurtların geri alınması için çalışmalar başlatıldı. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte sonuçlar Başkan Muhittin Böcek’e rapor halinde sunulacak ve yurtların Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmesi için hazırlıklar yapılacak.

Aynı zamanda sözleşmesi biten ve bitmesi yaklaşan vakıflar ile de yeni protokolün imzalanmayacağı belirtildi.

5 yıl içerisinde Büyükşehir Belediyesi’nden vakıflara aktarılan mali kaynaklar da mercek altına alındı.

“KULLANILAN ELEKTRİĞE KADAR ARAŞTIRACAĞIZ”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, belediye birimleri tarafından vakıflar ile ilişkilerin kesilmesi noktasında yürütülen çalışmayı doğruladı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından önceki dönemde vakıflar ile yapılan protokoller başta olmak üzere mali kaynakların da araştırıldığını ifade eden Böcek: ”Araştırma sonucunda bunu bir tasarı halinde hazırlayacağız. Gerekeni yapacağız. Önceki dönem vakıflara devredilen yurtların kullandığı elektrikten tutun da her türlü harcamayı araştırıyoruz. 11 Büyükşehir Belediye Başkanımız ile bugün toplantı yapacağız. Orada da bu konuları konuşacağız.” dedi.

Kaynak Yeniçağ

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.