GENEL

AKP Aydın Milletvekili AKP karşıtı yayınlarıyla bilinen Sökeli gazetecinin 50 bin TL. Banka kredi borcunu acaba neden ödemiş olabilir?

Hep derim; hayranım AKP’lilerin zekasına!.. Bu durumda, ileri zekâlılığa(!) bir örnek değil mi?

Metin Yavuz AKP, MKYK üyesi… Aydın milletvekili. AKP genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un akrabası…

Metin Yavuz AKP, MKYK üyesi… Aydın milletvekili. AKP genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un akrabası… Geçen dönem CHP’den Söke Belediye Başkanı olan Süleyman Toyran’ın ortağı. Vs. Vs….

Yavuz, adeta; “biz Fetö der, PKK der halkın bize vermediği yerlerde belediyelere kayyum atayarak buraları alırız “ diyor… Ve ekliyor; “İşinize gelirse. Bizim demokrasi anlayışımız bu”

Kimse de sormuyordu; “o zaman seçime niye gidiyorsunuz?”

Yavuz, aynı zamanda EGE MED hastanelerinin sahibi… Hatırlayın; Aydın valiliği Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin fakir ve çaresiz hastalara bakım yapmasını yasaklamıştı. Gariban, fakir hastalar bir süre sahipsiz kalmıştı.

Yavuz, ayrıca Mimar Otomotiv, Mimar Sigorta, Yavuz Kuyumculuk, Egemed Hastaneleri, Karya İnşaat ve diğerlerinin de sahibi.

Gelelim bir başka isme; Durmuş Tuna;  Gazeteci… Gazete Gerçek’in yöneticisi. Sosyal demokrat. CHP’li… Tuna, birkaç gün önce ilginç bir paylaşım yaptı. 

Paylaşım şöyleydi: “AKP Aydın Milletvekili AKP karşıtı yayınlarıyla bilinen Sökeli gazetecinin 50 bin TL. Banka kredi borcunu acaba neden ödemiş olabilir”

Bu paylaşımdan sonra ortalık karıştı.

Haber Aydın gazetesi olayla ilgili şu haberi yaptı:

“Bu iddia AKP’yi karıştıracak! Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın teşkilatını derinden sarsacak bir iddia gündeme geldi.  Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Milletvekili Metin Yavuz’un yine kendi partisinden Aydın Milletvekili olan Mustafa Savaş aleyhinde yazı yazması için bir gazeteciye ödeme yaptığı öne sürüldü. Zaman zaman aralarında çekişme olduğuna yönelik iddialar gündeme gelen Metin Yavuz ve Mustafa Savaş ile ilgili yeni bir iddia gündeme geldi.  Söke’de yaşayan ve Söke’de işletmeleri bulunan Metin Yavuz’un, yine Söke’de yaşayan bir gazeteciye Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Milletvekili Mustafa Savaş aleyhinde yazı yazdırmak için yüklü miktarda ödeme yaptığı öne sürüldü. Mustafa Savaş’a yönelik yazı yazması için gazeteciye ödeme yaptığı söylenen Metin Yavuz’un gündeme gelen iddialarla ilgili yapacağı açıklama merak konusu oldu.  Dekontların üzerinde ise ‘Metin Yavuz teslimatı’ yazması dikkat çekti.

Oysa; Yavuz, Aydın’da seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti MKYK Üyesi ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, birlikte Söke’de esnaf ziyaretinde bulunmuş Savaş’a oy istemişti. İşin en ilginç tarafı ne biliyor musunuz? Durmuş Tuna, “yazma” dese bile Mustafa Savaş’ın aleyhine zaten yazacaktı.

Hep derim; hayranım AKP’lilerin zekasına!.. Bu durumda, ileri zekâlılığa(!) bir örnek değil mi? Sen zaten Savaş’ın aleyhine yazan ve yazacak olana, yine Savaş’ın aleyhine yaz diye 50 bin TL ver… Kamera şakası gibi… 

Yurt Gazetesi Ergün Poyraz

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: