GÜNDEM

İşe alım listesi AKP il başkanlığından geliyordu…

AKP’li olduğumu, partinin kadın kolları da dahil birçok kademesinde görev aldığımı anlatmaya çalıştım. İşe alım yapılacak isimlerin AKP İl Başkanlığı tarafından hazırlandığını söyledim.

‘Kürt kökenlileri işe aldığı gerekçesiyle’ kovulduğunu söyleyen AKP’liden liste itirafı

Mersin Şehir Hastanesi’nden ‘Kürt kökenlileri işe aldığı’ gerekçesiyle kovulduğunu öne süren AKP Yenişehir İlçe Başkan Yardımcısı Serap Kuştimur, ‘İşe alım listesi AKP il başkanlığından geliyordu’ dedi.

Mersin Şehir Hastanesi’nde 2016 yılında Temizlik Proje Müdürü olarak işe başlayan AKP Yenişehir İlçe Başkan Yardımcısı Serap Kuştimur: “Kürt kökenlileri işe aldığı gerekçesiyle” işten çıkarıldığını iddia etti. 

”Mersin İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçacı tarafından makam odasına çağrıldım. ‘Hakkında CİMER’e yapılmış şikayet var Kürtleri işe alıyormuşsunuz, ayağını denk al’ uyarısıyla karşılaştım”

‘KÜRT KÖKENLİ OLDUĞUM İÇİN TERÖR PROPAGANDASI YAPTIĞIMI İDDİA ETTİ’

Kuştimur: “Bahçacı’ya, AKP’li olduğumu, partinin kadın kolları da dahil birçok kademesinde görev aldığımı anlatmaya çalıştım. İşe alım yapılacak isimlerin AKP İl Başkanlığı tarafından hazırlandığını söyledim. Fakat Kürt kökenli olduğum için terör örgütü propagandası yaptığımı iddia etti”

Kuştimur: ”Mersin İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçacı ile yaptığım görüşme sonrasında hastane direktörü tarafından aranarak, hastaneye girişimin yasaklandığını öğrendim. Sonrasında sürgün olarak geçici görev adı altında Yozgat’a gönderdirildim.”

”Ya istifa edecektim ya da Yozgat’a gidecektim. Ben de Yozgat Şehir Hastanesi’ne gitmeyi kabul ettim. 8 gün çalıştıktan sonra Ankara’ya çağrıldım. Ankara’da görevlendirilmeyi kabul etmediğimi belirttim. Sonra yeniden Yozgat’ta çalışmam istendi. Kabul etmediğimde de gerekçesiz bir şekilde işten çıkarıldım.”

http://haber.sol.org.tr

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: