GÜNDEM

İnsan kutsal topraklara geldiğine pişman olur mu? Ediyorlar yani. VİDEO

“Oraya gittiğinizde şeytan sizinle çok uğraşacak, size tokat atılsa bile siz sesinizi çıkarmayın”

Hacılar Diyanet’e isyan etti!

Ya ortada bir vurgun var ya da işi bilmiyorlar…

21 Ağustos tarihinde servis aracında çekilen videoda ise yaşlı insanların ayakta yolculuk yaptığı görülüyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın gerçekleştirdiği kura çekilişiyle para vererek hacca giden insanlar isyan etti…

1-) Çarşaflar ve odalar 20 gündür temizlenmedi!

2-) Yemekler tek çeşit!

Halen yurda dönüş yapmayan kafilelerden birinde yer alan bir yurttaş ise “Bu paranın hakkı verilmiyor. Ya ortada bir vurgun var ya da Diyanet bu işi bilmiyor, beceremiyor” dedi.

3-) Diyanet’in servis araçları çok yoğun!

İnsanlar Sesini Çıkarmıyor…

Diyanet’in kura çekilişi sonucu hacca giden H.P., hacca gidecek insanlara büyüklerinin “Oraya gittiğinizde şeytan sizinle çok uğraşacak, size tokat atılsa bile siz sesinizi çıkarmayın” şeklinde tavsiyesi olduğunu, insanların da bu yüzden ses çıkarmadığını söyledi.

Hacca giden yurttaşlar otellerdeki şartları “Kahvaltıda domates salatalık peynir bile olmuyor bazen. Akşamları tek çeşit yemek çıkıyor. O da kuru fasulye ve nohuttan ibaret” sözleriyle anlattı.

BU PARANIN HAKKI VERİLMİYOR!

H.P.; “İnsanlardan iyi paralar toplanıyor. Ama bu paranın hakkı verilmiyor. Akla gelen iki soru şu… Bu paranın hakkı verilmiyor. Ya ortada bir vurgun var ya da Diyanet bu işi bilmiyor, beceremiyor”

EN DÜŞÜK ÜCRET 23.589 TL

80 bin kişinin katıldığı hac organizasyonunda kişi başı ödenen ücret en düşük ücretli olan 4 kişilik oda tercihli konaklama 23 589 TL. İki kişilik odaların fiyatları ise 31 516 TL. Otel tercihli konaklamalarda ise 63.607 TL’ye kadar odalarda kalmak mümkün.

Diyanet’in kurasıyla hacca giden bir diğer yurttaş ise “Yüzde 60’ına mecbur kılıyorlar. İnsanlar buraya gelmek zorunda. İnsan kutsal topraklara geldiğine pişman olur mu? Ediyorlar yani.” dedi.

İLK DEFA BÖYLE BİR SORU GELDİ!

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Hizmetleri Daire Başkanlığı çalışanı Şemsettin Kandemir: ‘Yurttaşların otelde ve servis araçlarında yaşadığı sorunlar doğru mudur? şeklindeki sorumuzu “İlk defa böyle bir soru geldi” diyerek yanıtladı. İletişime geçtiğimiz Diyanet İşleri Başkanlığı’nın basın müşavirliği ise haber hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: