GÜNDEM

Atatürkçü Düşünce Derneği kimlerin elinde?

“ADD Genel Başkanı olan Hüseyin Emre Altınışık, nüfus kayıtlarında ise Emre Altınışık olarak yazılı bulunan kişi, kendisi ile ilgili uzun zamandır ortalıkta dolaşan iddialara cevap vermek zorundadır.”

Bu yıl, kuruluşunun 30. yılını kutlayan ve bir süredir suların durulmadığı Atatürkçü Düşünce Derneği’nde (ADD) bu sefer de bildiri krizi yaşanıyor.

1-) Tansel Çölaşan’ın uzun süreli başkanlığının ardından 30 Temmuz 2018’de başkanlığa Prof. Dr. Süheyl Batum seçildi.

2-) Ancak Şubat 2019’da yapılan genel kurulda yapılan güvensizlik oylamasında 25 üyeden 17’sinin oyuyla Batum’un başkanlığı düşürüldü.

3-) Ardından Genel Başkanlığa Hüseyin Emre Altınışık getirildi.

4-) Yaşanan bu gelişmelerin ardından, ADD içerisinde ‘Yeniden Milli Mücadele Grubu’ ismi ile hareket eden kesim, bir bildiri yayımlayarak yeni başkana savaş açtı…

Bildiri de: “ADD Genel Başkanı olan Hüseyin Emre Altınışık, nüfus kayıtlarında ise Emre Altınışık olarak yazılı bulunan kişi, kendisi ile ilgili uzun zamandır ortalıkta dolaşan iddialara cevap vermek zorundadır.” denildi.

Altınışık’ın ADD web sitesinde ve internetteki hiçbir açık kaynakta özgeçmişinin bulunmadığı ifade edilerek, şu sorular soruldu:

1-) Hüseyin Emre Altınışık isimli kişinin mezuniyeti ve mesleği nedir?

2-) 15. Olağan Genel Kurul için bastırılan aday tanıtım kitapçığında doğum tarihi 23 Nisan 1973 olarak yazmaktadır. Kimliğindeki gerçek doğum tarihi nedir?

3-) Yıllardır kendisine mesleğini soranlara ‘TBMM’de kadrolu danışman’ olduğunu söyleyen Hüseyin Emre Altınışık 1999 yılından beri ‘kadrolu’ Çankaya Belediyesi çalışanı mıdır? Eğer öyle ise, Çankaya Belediyesi’nde odası, masası, makamı var mıdır, olmuş mudur? Yoksa işe gitmeden ATM’den maaş çeken kişiler için kullanılan ‘bankamatik memuru’ olarak ifade edilen kişilerden midir?”

Bu haberin ardından istifa geldi.

Yurt gazetesi editörü Baran Furkan Gül, ADD Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık’la görüşüp haberi medyada ilk olarak yayımladığını ancak yönetimin devreye girmesiyle kaldırıldığını belirtti.

Gazeteci Baran Furkan Gül, sosyal medyadan yayımladığı açıklamasında gazetecilik faaliyetinin engellendiğinin altını çizerek istifa etti.

İşte o açıklama:

Odatv.com

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top