GÜNDEM

Çok konuşulacak iddia…

AKP VE MHP’li BAHÇELİ, ELLERİNİ OVUŞTURARAK BEKLİYOR…

Abdullah Öcalan’dan AKP’ye İstanbul seçimleri teklifi…

Abdullah Öcalan’ın 8 yıl sonra avukatlarıyla görüştürülmesinin yankıları sürüyor…

Talat Atilla: “Öcalan ‘Seçimi boykot edin’ diyecek” 

Öcalan ile avukatları arasında geçen konuşmayı aktaran Atilla:
 “Öcalan ve avukatları arasında İstanbul seçimlerini yakından ilgilendiren kritik konuşmalar geçti. Avukatları Öcalan’a, HDP yönetiminden kendisine yakından bağlı bazı önemli isimlerin ‘Seçimi boykot edin’ önerisini getirdiler.” 

Atilla:Öcalan: ‘Seçimi boykot edin diyeceksem, bu teklifi ancak tutanakla yaparım!’dedi…”

Atilla: “Seçim sonuçlarının kıl payı olduğunu düşünürsek, Öcalan’ın yapacağı açıklamanın seçim sonuçlarını etkileme potansiyeli yüksek…”

İktidar çevreleri görüşmeyi ‘Normal ve insani bir gelişme‘ olarak yorumladılar…

Atilla: ”Avukatları Öcalan’a, HDP yönetiminden kendisine yakından bağlı bazı önemli isimlerin ‘SEÇİMİ BOYKOT EDİN’ önerisini getirdiler.
Avukatlar, Öcalan’ın ‘
Seçimleri boykot edin’ çağrısına, HDP’ye oy veren geniş bir kesimin uyacağını, APOLİTİK duruşun kendisine ciddi bir pazarlık alanı taşıyabileceğini belirttiler.”

Atilla: ”Aldığım bilgilere göre Öcalan ‘Bu teklif düşünmeye değer ama bir şartla olabilir. Seçimi boykot edin diyeceksem, bu teklifi ancak TUTANAKLA yaparım!’ yanıtını verdi.”

”Avukatların sessiz kalması üzerine Öcalan: ‘Herkesin acaba dediği bir konuşmayı neden yapayım? Ne dediğim, niye dediğim belli olan, dedi mi, demedi mi tartışmasının gölgesinde bir konuşma olmaz. Açıklama yapabilirim ama bu açıklamayı sizler de imzalarsınız ve birer kopyası sizlerde kalır. Ancak böyle bir şartla boykot kararını düşünebilirim!’ şeklinde konuştuğunu öğrendim.”

Atilla: ”Öcalan’ın avukatları ‘Sizinle seçimden önce bir kez daha görüşme imkanımız olur mu bilmiyoruz. Elbette sorarız’ yanıtına Öcalan ‘Görüşürsünüz, görüşürsünüz!’ cevabını verdi…”

”Öcalan’ın kendisine bağlı kesime ‘Seçimleri boykot edin’ çağrısının gerçekleşip, gerçekleşmeyeceğini hepimiz göreceğiz.”

Odatv.com

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: