GÜNDEM

‘Türkiye ne yazık ki yıkılmakta olan bir devlet görüntüsü veriyor’

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul kararına ilişkin…

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray:  Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul kararı sürpriz olmadı. YSK’nın 24 Haziran seçimlerinde aldığı ‘mühürsüz oy” kararını hatırlayın.

Aytun Çıray

Aytun Çıray: ”Ben YSK’dan hukuki bir sonuç çıkacağına inanmıyorum. Kararın sürpriz olarak görülmesini de ben pek anlamıyorum çünkü bu YSK referandumda da tam kanunsuzluk yapmıştır. Nitekim tam kanunsuzluk yaptığı daha önce almış olduğu mühürsüz oyların geçersiz olduğu kararın kanunlaştırılmasıyla tescil edildi. Yani bu YSK’nın ilk sabıkası değil. Tırnak içinde söylüyorum dolaysıyla ‘sürpriz değil’.”

Çıray: ”Türkiye ne yazık ki yıkılmakta olan bir devlet görüntüsü veriyor. Tüm devlet kurumlarına seslenmek istiyorum, Türkiye hepimizin Türkiye bugün bu seçim sonuçları iptali ile bir büyük birlik havası yakalandı. Vicdanlarda birlik yaşandı vicdan birliği yasandı. Türk milleti gördü ki doğusuyla batısıyla hukuksuzluk her yerde olabiliyor. Koskoca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın, bir ülke büyüklüğündeki şehrin seçimleri kanunsuz bir şekilde iptal ediliyor.”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: