GÜNDEM

‘MHP’li Bahçeli’nin ortakları PKK ile görüşmeler yapıyormuş…’

CHP Sözcüsü Faik Öztrak:
”Bahçeli beka laflarıyla, muhalefete olmadık suçlamalarda ve hakaretlerde bulunulurken bir şey daha devam ediyormuş. Bu yazılı olarak çıktığı için dışarıda burada bir daha söylüyorum; Suriye’de ortakları, PKK/PYD ile görüşmeler yapıyormuş.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

“Emekçilerimizin emeklerinin karşılığı olan kıdem tazminatlarına göz dikmiş durumdalar. Söz verildiği halde bir türlü çözülmeyen 3600 ek gösterge sorunu var. Her 100 çalışandan 33’ü, çalışanların üçte biri kayıt dışında. Böyle bir ortamda çalışanlarımızın geleceğe güvenle bakması da mümkün değil. Çocuk işçiler sorunu var. İş cinayetlerinde dünyanın önde gelen ülkeleri arasındayız. Örgütlenme ve sendikalaşma sadece bu sorunların çözülebilmesi, emeğin büyümeden ve refahtan hak ettiği payı alması için gerekli değil; aynı zamanda büyümenin sürdürülebilir olması için de şart. Geliri adil dağıtamazsanız, büyüme kucaklayıcı olmazsa, oyunun sonunda misketler bir kişinin elinde toplanırsa ekonomi oyunu biter.”

”PKK İLE GÖRÜŞÜYORLAR”

”MHP’li Bahçeli beka laflarıyla, muhalefete olmadık suçlamalarda ve hakaretlerde bulunulurken bir şey daha devam ediyormuş. Bu yazılı olarak çıktığı için dışarıda burada bir daha söylüyorum; Suriye’de ortakları, PKK/PYD ile görüşmeler yapıyormuş. Acaba bu ortaya çıkmasın diye mi bu kadar telaş içindeler? Burada cambaza bak cambaza taktiğinin olduğunu düşünüyorum.”

ABD Savunma Bakan Yardımcısı Charles Summers’ın, 18 Nisan’daki basın toplantısında ”Suriye Demokratik Güçleri ile Türkiye arasında birçok meşru konuda doğrudan görüşmelerin devam ediyor.” demişti.

”Suriye Demokratik Güçleri’nin ana unsuru PKK/PYD. Mehmetçiğimizi şehit edenlerle bunlar doğrudan görüşüyorlarmış. Bunların içeriye söyledikleriyle, dışarıda yaptıkları arasında ciddi bir uçurum var. Saray ve onun bekçisi, dışarıda PKK/PYD ile yürüttükleri bu müzakerelerin üzerini örtmek, bunu karartmak için mi, içeride Kuvayı Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne, partimize ve Genel Başkanımıza ipe sapa gelmez suçlamalarda bulunuyorlar?.”

‘OYLARI BİR DE BAHÇELİ’YE SAYDIRALIM’

”İstanbul’daki yerel seçimle ilgili itirazların hukuki olarak maddi gerçekliği yok. Geçersiz oyların tamamı sayıldı, sonuç değişmedi. 6 ilçede oyların tamamını sayacağız dediler, saydılar sonuç değişmedi. Yetmedi 22 ilçede 57 sandıkta Yüksek Seçim Kurulu sondaj yaptılar. Orada da sonuç değişmedi. Herhalde Bahçeli’nin içini rahat ettirmek için bir de oyların tamamını kendisine saydırmak lazım.”

‘CUMHUR İTTİFAKI’NI SADECE BAHÇELİ BOZABİLİR’

”Maşeri vicdan, esas sandıkla gelenin sandıkla gitmek istememesinden rahatsız olur. MHP’li Bahçeli söylüyorum, madem milletin ne dediğinin sizin için hiç önemi yok. Oyunun kurallarını beğenmiyorsunuz. Kendi aranızda tek kale maç yapın olsun bitsin. Milleti bu kadar yormayın.”

”Cumhur İttifakı’nı bozma tekeli MHP’li Bahçeli’ye aittir. Geçmişten itibaren Bahçeli içine girmiş olduğu koalisyonları ve ittifakları bozma konusunda ne kadar mahir olduğunu göstermiştir. Ondan sonra da çıkıp kimseyi suçlamasın onu bozmaya çalışıyorlar bunu bozmaya çalışıyorlar diye. Bozarsa kendi bozar. Cumhur İttifakı da bizi çok fazla ilgilendirmiyor.”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: