‘KAYYUM, 1 TON 600 KİLOGRAM FISTIKLI KADAYIF YEDİ’

‘YOKSULLARI ESAS ALACAĞIZ’

“Bu belediyeyi alarak bizim olanı, sizin olanı aldık. Her türlü engellemeye rağmen büyük bir başarı elde ettik.” 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi (DBB) Eş Başkanları Selçuk Mızraklı ve Hülya Alökmen:

”Kayyum, belediye bütçesinden 1 ton 600 kilogram fıstıklı kadayıf yemiş ve 92 bin liralık hediyelik fincan takımları almış.”

Diyarbakır Kayyum’u

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temeli, DBP Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan ve beraberindeki heyet Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi (DBB) Eş Başkanları Selçuk Mızraklı ve Hülya Alökmen’i ziyaret etti.

Eş Başkan Selçuk Mızraklı ve HDP eş genel başkanları: demokrasi için ittifak çağrısında bulunarak belediyenin halk iradesiyle geri alındığını belirtti… 


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi (DBB) Eş Başkanları Selçuk Mızraklı ve Hülya Alökmen Uyanık

‘YOKSULLARI ESAS ALACAĞIZ’

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş başkanı Selçuk Mızraklı:

‘Belediyenin çok sayıda sorunu var. Bizim işimiz de zerre kadar talana yer yok. Her şey halkın yüreği kadar saf olacak.”

”Kayyum, Belediye bütçesinden 1 ton 600 kilogram fıstıklı kadayıf yemiş ve yüzlerce fincan takımını hediye olarak göndermiş. Fincan masrafı 92 bin lira tutmuş. Bu masrafla 460 ailenin bir aylık masrafı karşılanabilir. Dolayısıyla biz şunu yapacağız, yoksulları esas alan belediyecilik birinci gündem maddemiz olacak. Önceliğimiz insan olacak insanların ihtiyaçları için çalışacağız.”

‘DEMOKRASİ İÇİN İTTİFAK’

Sezai Temelli

HDP Eş genel Başkanı Sezai Temeli:

‘Tekçi anlayışın nasıl bir istibdat dönemi uyguladığını çok iyi biliyoruz. Bu tarihi kültürü yok sayan anlayışı süpürüp attık. Kayyım hukukunun arkasında OHAL, OHAL hukukunun arkasında da tecrit yatar. Kayyıma karşı çıkmak bir yerde demokrasi mücadelesidir bir yerde de OHAL ve tecridi kabul etmemektir.”

”KHK’li oldukları için mazbatalarını alamayan belediye başkanları ve meclis üyelerinin olması, OHAL’in devam ettiği anlamına geliyor. Toplumsal muhalefetin tüm güçlerine demokrasi için ittifak yapma çağrısında bulunuyorum. Ülkede yargı bağımsızlığını yitirdi ve demokrasi ittifakı geliştirerek bu duruma son verilebilir.”

‘BİZİM OLANI ALDIK’

Pervin Buldan

Pervin Buldan:

”Gasbedilen belediyeleri halkımızın iradesiyle geri almış olmanın gururunu yaşıyoruz. Kayyım atandıktan sonra kadın kurumları başta olmak üzere tüm kurumları kapatmak, tabelaları sökmek ilk icraatları oldu. Her yerde halkımızın iradesine saygısızlık yapıldı. Onalar kapattıkça biz açacağız, onlar yok ettikçe biz yeniden inşa edeceğiz. Tecrit kayyım atanan belediyelerde, Türkiye’nin her yerinde, barış ve özgürlüklere tecrit uygulanmaktadır. Bizler her türlü mücadelemizi vermeye devam edeceğiz. Bu belediyeyi alarak bizim olanı, sizin olanı aldık. Her türlü engellemeye rağmen büyük bir başarı elde ettik.” 

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.