BELEDİYE, Çici Çakamayacak kadar SOYULMUŞ...

Yüksekova Belediyesi’nin seçim öncesindeki kayyum başkanı Mahmut Kaşıkçı, belediyenin tüm gelirlerini ipotek ettirip, belediyeyi de 680 milyon TL borçla bıraktı…

Hakkari Yüksekova Belediyesi’ne üç yıl önce kayyum olarak atanan Kaymakam Mahmut Kaşıkçı, aldığı kredi karşılığı belediyenin tüm gelirlerini bankaya ipotek ettirmiş!

Kayyum Belediye Başkanı Kaşıkçı, 5 Haziran 2017’de sadece iki kişinin katıldığı belediye meclis toplantısında kanalizasyon ve içme suyu projeleriyle ilgili iki karar aldı.

Her iki projede de tek yetkili olarak kendisini belirleyen Kaşıkçı,
1-) Kredi borcuna karşılık belediyenin tüm gelirleri ile Maliye Bakanlığı’ndan belediye çalışanlarının maaşlarının ödenmesi ve ilçeye hizmet için gönderilecek para teminat olarak gösterildi…
2-) Bu teminatların yetmemesi halinde proje kapsamında yapımı tamamlanan inşaatların da İller Bankası’na rehin verilmesi kararı alındı…

İller Bankası’ndan kanalizasyon inşaatı için 18 milyon TL, içme suyu inşaatı için ise 78 milyon TL kredi aldı.

680 MİLYON BORÇ

31 Mart yerel seçimlerinde HDP’den Yüksekova Belediyesi Eş Başkanlığı’na seçilen İrfan Sarı, Bergama’ya kaymakam olarak atanan Kaşıkçı’ya tepki gösterdi.

İrfan Sarı: “Belediyeyi 680 milyon TL borçla devraldık Yapılandırma için İller Bankası yetkilileriyle görüşmek için Van’a gitmeden önce aracımızın benzinini dahi zor aldık. Böyle giderse bırakın hizmeti, çalışanlarımızın maaşını bile ödeyemeyeceğiz.” 

”Belediyenin esnafa dahi 72 milyon TL borcu var, bu borcun nasıl yapıldığını anlamadık. Tek bir çivi çakacak durumda değiliz” 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: