GENEL

AKP GERİ ADIM ATTI!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin bugün 3. oturumu…

1-) İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis’inde CHP’nin ‘uyuşturucu ile mücadele komisyonunun kurulması’ teklifi: AKP ve MHP’lilerin oyları ile reddedilmişti.

AKP’de 180 derece dönüş…
Karara sosyal medyadan da tepki geldi. İBB AKP Grupbaşkanvekili Tevfik Göksu: ”Bağımlılıkla mücadele ve rehabilitasyon daire başkanlığının kurulmasını teklif edeceğiz…”
Göksu: ‘Türkiye’de önümüzdeki ay(mayıs) Meclis’te İBB bünyesinde bir bağımlılıkla mücadele araştırma komisyonunun kurulmasını teklif olarak getirip karara bağlayacağız.”

2-) Ekrem İmamoğlu, öğrencilerin 85 TL’lik aylık akbil ücretlerini 50 TL’ye düşürmeyi vaat etmişti. AKP’li yöneticiler, İmamoğlu’nun bu vaadini ‘İktisat, hesap bilmediğiniz için böyle seçim döneminde bu kampanyaları anlatıyorsunuz.’ diye eleştirmişlerdi.

AKP’de 180 derece dönüş…
AKP’nin İBB Meclis üyesi Ahmet Hamdi Gürbüz: ”’İmamoğlu, öğrencilerin 85 TL’lik aylık akbil ücretlerini 50 TL’ye düşürmeyi vaat etmişti. İmamoğlu’nun bu vaadini AKP grubu olarak takip edeceğiz. Önümüzdeki Mayıs Meclis’in de 40 TL olarak bu Meclis’e getireceğimizi buradan ifade ediyorum.”dedi.

AKP’li İBB Meclisi üyesi Ahmet Hamdi Gürbüz’ün öğrencilere aylık 40 TL’lik akbil teklifi, sosyal medyada, “25 yıldır neredeydiniz” sorularına neden oldu.

İşte o anlar:

Odatv.com

Kaynak

www.yurtgazetesi.com.tr
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: