GENEL

‘İş yapıyoruz ‘adı altında senelerce bu milletin sırtından beslendiniz!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde ki ‘web sitesi 13 milyon ödenmesi ‘ skandalı büyüyor. Aslında ödenecek tutar 26 milyon TL.

Murat Ağırel: ”İBB’de yaşananan soygunun boyutu: Web sitesi yapım işi için ödenen tutar 13 değil 26 milyon TL.”

1-) İstanbul Ajansı İstanbul Digital Medya A.Ş Adına sahibi olan ve aynı zamanda Medya A.Ş.nin Müdürü olan Abdurrahman Tığ‘a ait midir?

2-) İstanbul Ajansı adlı haftalık yayın bülteni için Medya A.Ş Müdürü Abdurrahman Tığ ek olarak ücret almakta mıdır? Alıyor ise ne kadar?

3-) Yine Medya A.Ş Yönetim Kurulunda olan Mustafa Güngör, İstanbul Ajansı adlı haftalık yayın bülteninde Yayın Yönetmeni olarak çalışıyor mu? Medya A.Ş maaşı dışında bu ajanstan maaş alıyor mu? Alıyor ise ne kadar alıyor?

4-) Basın açıklamasında bahsettiğiniz 264 kalem iş nerede?

5-) Medya A.Ş Yönetim Kurulu’nda olan Mustafa Güngör, İBB Meclis Üyesi ve CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı’nın belirttiği İBB’nin13 milyon TL bağış yaptığı Önder İmam Hatipliler Derneği yönetim kurulunda mı?

6-) İstanbul Ajansı, Kalyon Holding bünyesinde ki matbaasında mı basılıyor? Ne kadar süredir basılıyor ve bu zamana kadar ne kadar ücret ödendi?

7-) İstanbul Digital Medya A.Ş. yönetim kurulunda bulunan Dr. Çağatay Kalkancı aynı zamanda Başakşehir Spor Kulübü yönetiminde bulunuyor mu? Bu kanaldan para aktarılıyor mu?

😎 3 dakikalık 15 Temmuz videosu için kime ne kadar para ödendi?

9-) Web tasarım işi, hangi AKP teşkilatı mensubu kişinin proje şirketine, kaça verildi?

Aslında bahsedilen ihalenin toplam bedeli 13 milyon lira değil, 26 milyon lira.

Murat Ağırel: ”’İBB de tek kalemde 13 milyonluk soygun!’ başlıklı yazımda, Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını aldığı gün İBB Bilgi İşlem Müdürlüğü’ne kesilmiş olan faturanın, 10 kalem ürün için 13 milyon lira olduğuna dikkat çekmiştim. Yazımın ardından Medya A.Ş. den “Kamuoyuna duyuru” başlıklı bir cevap geldi,

Medya A.Ş. :17 Nisan tarihinde kesilen fatura ihale kapsamında yapılan işlerin hak edişlerin faturasıdır. Hak ediş onayından sonra kesilen fatura rutin bir uygulamadır.”

Murat Ağırel: ” Yani diyor ki Medya A.Ş., ‘Evet fatura doğru biz aslında 264 kalem iş yaptık ancak faturadaki 10 kalem iş için 13 milyon 629 bin TL para aldık” diyor. “Fatura kesim tarihi de denk geldi rutin bir iş” diye ekliyor.” 

“İnternet teknolojileri kullanılarak dijital yapımların (tanıtım filmi, imaj film, video vb.) üretilmesi, hazırlanan görsel ve sesli dijital materyallerin elektronik ortamda paylaşılması ve bilgilendirme hizmetlerinin internet TV (web TV) ortamında sunulması…

İnternet sitesi tasarımı, geliştirme ve destek işi; grafik tasarım ve ajans hizmetleri ile profesyonel sunum hazırlanması işleri.”

Murat Ağırel: ”Şimdi 10 kalem için 13 milyon liralık fatura kesildi. Peki, yapılmayan ve faturası kesilmeyen diğer 5 kalem iş için ihale toplam bedelinden kalan 12.9 milyon lira bakiye alındı mı? Alınacak mı? Bu tutar karşılığında hangi işlemler yapıldı veya yapılacak?”

Murat Ağırel: ”Evet zor sorular. Ama artık bunlarla yüzleşmelisiniz. “İş yapıyoruz” adı altında senelerce bu milletin sırtından beslendiniz. Gelin şimdi bu sorulara cevap verin.”

İBB Sözcüsü Murat Ongun, kamuoyu gündemine gelen Kağıthane, veri kopyalanması ve Medya A.Ş.’ye ait olan 13 milyonluk faturaya yönelik açıklamalarda bulundu.

Murat Ongun

1-) Yürütmesi durdurulan veri kopyalamasıyla ilgili mahkemeye itirazda bulunmayacağız. Hukuki süreç devam edecek. Zaten mahkemenin kurumumuzdan istemiş olduğu bilgi ve belgeler var. Bunlara cevaplarımız olacak.

2-) İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun mazbatasını aldığı gün, 17 Nisan 2019’da, 13 milyon 629 bin TL’lik ödeme yapılması iddiasıyla ilgili olarak şunu söyleyebilirim: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’ndan aldığım bilgiye göre, 17 Nisan 2019 tarihinde, ikinci hak ediş olarak 13 milyon 629 bin TL’lik bir ödeme, henüz gerçekleştirilmemiştir.

3-) İBB’nin 30 Ekim 2018 tarihinde açtığı ve 26 Kasım 2018 tarihinde İBB’nin iştiraki olan Medya A.Ş.’nin iştiraki olan ve yine Medya A.Ş.’nin kazandığı, toplam 26 milyon 585 bin TL’lik ihale sözleşmesiyle ilgili tartışmalar yaşandı. Tartışmaların 2 boyutu vardı:
– Birincisi: söz konusu kalemler ve yanında ifade edilen rakamlarla ilgili tartışmalar.
– İkincisi: 26 milyon 585 bin liralık ihalenin ikinci hak edişinin ödemesiyle ilgili tarih. O tarih de 17 Nisan 2019 tarihine denk geliyordu. O belgede de ödeme tarihi olarak bu ifade ediliyor.

Ongun: ”17 Nisan günü, aynı zamanda İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını aldığı gün, böyle bir ödemem yapıldığıyla ilgili konu da kamuoyunda tartışma yarattı.”

‘ İBB’nin yetkili mercileri ve makamları tarafından incelenecektir.’

Murat Ongun

”Şunu ifade etmek isterim, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’ndan aldığım bilgiye göre, 17 Nisan 2019 tarihinde, ikinci hak ediş olarak 13 milyon 629 bin TL’lik bir ödeme, henüz gerçekleştirilmemiştir. Yani, 17 Nisan günü, herhangi bir ödeme yapılmamıştır.
Özellikle, internet sitesi ve sözleşmede yer alan diğer kalemlerin meblağlarıyla da ilgili tartışmalar var. Edindiğimiz bilgiye göre, bunların içinde personelin maaşları da dahil olmak üzere, çeşitli kalemler bulunuyor.”

”Kuşkusuz, tüm bu iş ve işlemler, İBB’nin yetkili mercileri ve makamları tarafından incelenecektir. Her zamanki şeffaflıkla da siz değerli basın mensuplarıyla paylaşılmaya devam edecektir.”


Medya A.Ş.’nin dün bir açıklaması oldu. Açıklama Başkanlık bilgisi dahilinde mi yapıldı? 

”Medya A.Ş.’nin yaptığı açıklama, Başkanlık makamının bilgisi dahilinde değil. Ama konu kendisini ilgilendirdiği için Medya A.Ş., bir açıklama yapmış. Konu bu.” 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: