GENEL

Kayyum Skandalı! Belediye çalışanını AKP İlçe Başkanını korumakla görevlendirdiği…

Şırnak’ın Silopi ilçesinde, kayyum, AKP Kadın Kolları Başkanı Gönül Ürgen’in de aralarında olduğu 209 kişiyi işe aldı ve bir kişiyi de AKP İlçe Başkanı Fatih Bilen’i korumakla görevlendirdi.

Şırnak Silopi Belediyesini Halkların Demokratik Partisi (HDP) yerel seçimlerde yüzde 73,1’lik oy oranıyla kazandı… 
– Kayyum, yönetimi 133 milyon 453 bin lira borçla devretti…
Kayyum tarafından seçimlere az bir süre kala, aralarında değerli arazilerin de bulunduğu belediyeye ait toplamda 19 bin metrekarelik alan ile Kadın Dayanışma Merkezi de bedelsiz bir şekilde bazı kurumlara devredildi…
– Kayyum son 2 yıl içinde toplam 142 belediye çalışanının işine son verdi, İşlerine son verilenlerin yerine ise AKP’ye yakınlığıyla bilinenlerin çoğunlukta olduğu 209 kişi işe alındı…
– İşe alınan kişiler arasında AKP İlçe Kadın Kolları Başkanı Gönül Ürgen de bulunuyor… Gönül Ürgen’in, belediye bünyesinde bulunan Kadın Eğitim, Kültür ve Destek Merkezi Müdürlüğü’nden sorumlu kişi olarak kayyum döneminde çalıştırıldığı öğrenildi.
– Belediyede işe alınanlar arasında bulunan M.Z.’nin bir süredir AKP İlçe Başkanı Fatih Bilen’e korumalık yaptığı belirtildi. M.Z.’nin, temizlik biriminde şoförlük yapmak üzere işe alındığı bildirildi.

BORÇLAR BELEDİYE BİNASINA ASILDI

HDP’li Silopi Belediye Eşbaşkanları Adalet Fidan ve Süleyman Şavluk, kayyum döneminden kalan borçlar ve devredilen taşınmazların listesinin yer aldığı pankartları belediye binasına astı.  

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: