Belediye ve bağlı kuruluşların veri tabanının kopyalanması talimatına ilişkin…

Daha birçok tedbirimiz olacak.

Ekrem İmamoğlu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu:
”Belediye ve bağlı kuruluşların veri tabanının kopyalanması talimatına ilişkin: Daha birçok tedbirimiz olacak. Bunlar mahalli düzeyde olabilir. İnsan kaynakları tespiti düzeyinde olabilir. İştirakler düzeyinde olabilir. Şu an tek tek bunları sıralamaya vakit yetmez. Zira uzman ekiplerimiz çalışıyor.” 

Her arkadaşımızın çok çok önemli mesuliyetleri var

”Bütün İstanbulluların beklentisi, bu şehirde; barışın, huzurun, birleşmenin, buluşmanın ve birbirlerini sevmenin gerçekleşmesi. Dolayısıyla burada bulunan her arkadaşımızın çok çok önemli mesuliyetleri var. Bu süreç, ‘Ben ne yapabilirim? Nasıl katkı sunabilirim. Bir arkadaşımın hatasını nasıl telafi edebilirim?’ anlayışıdır. Burada kişisel ego, hedefler, tavizler ya da beklentilerin sona erdiği bir andan bahsediyoruz”

Hak yemem, hakkımı yedirtmem

”Önerilere ve uyarılara rağmen kişisel hedefleri, beklentileri ve egoları için çalışacak kişiler, benim yol haritamda ve partimde yer almayaca. Zira bunun takipçisi olacağıma dair, mücadelesini verdiğime dair, 16 milyon karşısında defalarca söz verdim. Hak yemem, hakkımı yedirtmem.”

Meclis Çoğunluğu…

”Meclis’te CHP’lilerin çoğunlukta olmamasını, dezavantaj olarak görmüyorum. Bunu demokrasi adına bir fırsata çevirebilmenin ruhunu hepimizin yaşaması ve hissetmesi lazım. Bu mümkün. Türkiye’nin değişim ve dönüşümünün başlangıç yeri yerel yönetimlerdir. İstanbul’daki topluluğun her bir ferdi, farklı kültürlerden, anlayışlardan, yaşam biçimlerinden geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden sonra Türkiye’deki en büyük ikinci halk meclisidir. O bakımdan parti disiplinine uyan, alınan kararlara uyan bir anlayışla ve İBB başkanıyla istişare ve konuşabilme mekanizmasıyla örnek bir grup olmayı diliyorum.”

CHP’li meclis üyelerine, belediye çalışanlarına kucak açmayı tavsiye ediyorum…

“Bu çatı altında çalışan herkesin elini sıkmanızı, kucaklamanızı, sarılmanızı istiyorum. Büyükşehir Belediye Başkanlığı çatısı altında çalışan on binlerce insan, bu şehrin bir insandır. Bu halkın bir ferdidir. Bu toplumun bir yaşayanıdır. Dolayısıyla söylediğimiz sözün temsilcileri olarak sizlerin onları kucaklaması, benim kucaklamam demektir. Sizler kucaklarsanız, sıcaklığı hissetirirseniz, ‘Kardeşim sen alın teri döküyorsun. Buraya sana hükmetmeye değil, beraber İstanbul’a hizmet etmeye geldik’ derseniz, bizim anlayışımızı, sıcaklığımızı onlara hissettirmiş olursunuz.”

‘İSTANBUL’UN HAFIZASINI KAMU İÇERİSİNDE HUKUKA UYGUN ŞEKİLDE MUHAFAZA ETME TALİMATIDIR’

“Daha birçok tedbirimiz olacak. Bunlar mahalli düzeyde olabilir. İnsan kaynakları tespiti düzeyinde olabilir. İştirakler düzeyinde olabilir. Şu an tek tek bunları sıralamaya vakit yetmez. Zira uzman ekiplerimiz çalışıyor. Basına sızıyor, görüyorum. Çok da önemli değil. Belki sızmaması gerekir ama bizim için şeffaflık ana prensip olduğu için orada bir şey yok. Sadece İstanbul’un hafızasını kamu içerisinde hukuka uygun bir şekilde muhafaza etme talimatıdır.”

 Açıklamanın ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, meclis salonunda basına kapalı olarak gerçekleşen CHP meclis grubu toplantısına katıldı. 

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.