GÜNDEM

‘Erdoğan görevi bırakıyor’

”Seçimlerde başarısız olan, kaybeden strateji yanlışı yapan parti yöneticileri İstanbul seçiminin belli olmasından sonra tasfiye edilecek. Kabinedeki revizyonda bunu bekliyor.”

Fehmi Çalmuk: ”AKP’li Erdoğan, AKP Genel Başkanlığını bırakacak…”

Milli Görüş’e yakınlığıyla bilinen Fehmi Çalmuk, Hürses gazetesindeki köşesinde:”Erdoğan AkP Genel Başkanlığını bırakıyor.” diye yazdı. 

Fehmi Çalmuk

“Dananın kuyruğunun da koptuğu yer de burası… Partili Cumhurbaşkanı modeli geçiş döneminde önemliydi, gerekliydi. Ama MHP cenahından gelen bilgiler ışığında artık bu modelden vazgeçilmesi gerekiyor.
Peki, Erdoğan sonrası Ak Parti Genel Başkanı kim olacak? 
Has Parti cenahı Numan Kurtulmuş’da ısrarlı.
Önemli bir kesim Süleyman Soylu diyor.”

”Bir de ‘ikisi olmasın, Erdoğan devam etsin’ diyen kesim var.”

‘Seçimlerde başarısız olan, kaybeden strateji yanlışı yapan parti yöneticileri İstanbul seçiminin belli olmasından sonra tasfiye edilecek. Kabinedeki revizyonda bunu bekliyor.”

Fehmi Çalmuk: ”İstanbul seçimlerinin yenilenmesi için Erdoğan genel bir istişarede bulundu. Seçimler yenilenirse, ne olur? Tekrar kazanmanın şartları nedir? AKP küskünleri nasıl geri dönecek? Seçimlerin kaderini belirleyen ve Millet İttifakının bilinçli olarak dışında bırakılan Saadet Partisi oyları nasıl kanalize edilecek? İmamoğlu’nun Yıldırım’a karşı %0,6’lık oy farkının nedeni Millet İttifakının dışında bırakılan Saadet Partisi’ne verilen oylardır.”

”Gelinen noktada ‘Yalnız bırakıldım’ diyen Erdoğan için fabrika ayarlarına dönmek ‘’Başka biri olmaktan yorulur kalbim’ demekten başka bir şey değildir.”

”Fabrika ayarına dönmek için şifreleri girmek, sonradan ilave edilen uygulamaları, programları kapatmak gerekmez mi?”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: