''Senin nüfus müdürün Erdoğan'ın akrabası. Nüfus müdürünün evine İGDAŞ genel müdürünü, eşini akrabalarını evine kaydettirmiş. Olayın rezilliği diz boyu.''

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün: 
‘İktidar hukuksuz bir şekilde devlet kadrolarını KULLANIYOR!’

Hüseyin Akgün

“İktidar hukuksuz bir şekilde devlet kadrolarını da kullanarak burada sandıktan çıkan halkın iradesini ters yüz etmek için fütursuzca çalışmaktadır. 31 Mart akşamı seçim sonuçlandı ve Büyükçekmece halkı başkanını ve meclisini seçti.”

”İşimin başındayım ve Büyükçekmece halkına hizmet ediyorum. Büyükçekmece’de rant çevrelerinin iştahına rağmen, uzun yıllar içerisinde yaratmış olduğumuz huzuru bozmaya kimsenin hakkı yoktur. İktidar hukuksuz bir şekilde devlet kadrolarını da kullanarak burada sandıktan çıkan halkın iradesini ters yüz etmek için fütursuzca çalışmaktadır.”

”Polislerin eline verilen 2007 yılının seçmen listesiyle 5 gün boyunca gece gündüz binlerce Büyükçekmeceli’nin kapısı çalınarak sahte seçmen üretilmeye çalışıldı.”

”Halk korkutuldu, tedirgin edildi. Hatta yüzlerce eve değişik ekiplerle 3-4 defa gidilerek bu insanlar aşırı derecede huzursuz edildi.”

Akgün: “Ömründe kapısında polis görmeyen, karakol kapısı nedir bilmeyen binlerce Büyükçekmeceli, 5 gün içinde evine arka arkaya 4-5 defa gelen polis ekiplerinden dolayı son derece rahatsız ve huzursuz edilmiştir. Bu halka büyük bir zulüm değil midir?”

Hasan Akgün: “Polisin eline verilen liste 2007 yılından bugüne kadar Büyükçekmece’ye gelenlerin listesidir. 2007’den bu yana Büyükçekmece’ye binlerce kişi gelmiş, bir bölümü buradan başka bir yere taşınmıştır. Bu liste ile Büyükçekmece’de sahte seçmen üretmek istenmektedir. Büyükçekmece’de yaşanan bu demokrasi ayıbının bir an önce son bulması, halkın sandığa yansıyan tercihinin gereğinin yapılması tek dileğimizdir.”

Bülent Tezcan

CHP Parti Meclisi Üyesi Bülent Tezcan: “Boş arazide 5 seçmen var. Bakın o boş arsada kimler var. Celal Babayiğit. 2014 yılında AKP İlçe Başkanı. 2014 seçimlerinde Büyükçekmece’de aday olup seçimi kaybetmiştir. Bu kişinin annesi, erkek kardeşi bu adrestedir.”

”Burada iddia ettiğiniz gibi bir taşıma seçmen hareketi yok. Cüzi miktarda böyle bir şey varsa da bunu en çok siz becerirsiniz. Nasıl yapıldığını bildiğiniz için ‘şöyle yapılmıştır’ deyip itiraz ediyorsunuz.”

”İktidar bloğuna sesleniyorum. Bu hazımsızlıklarıyla insanları meşgul edenlere, ülkeyi dünyaya rezil edenlere sesleniyorum. Kütüklerle uğraşmayın altında kalırsınız. 2014 Iğdır kararı var. Mahkeme karar vermiş olabilir. Hapis cezası vermiş olabilir ama karar kesinleşmişse bir şey yapamazsın.”

”Hırsızlık malının nerede olduğunu en iyi hırsız bilir.”

”Büyükçekmece’den tavşan çıkmaz. Buna karar vermişler ya günlerdir uydurdukları bahaneyle komu oyunu meşgul ediyorlar. Verdiği oyu çaldırmamak için çaba harcamış vatandaşları meşgul ediyorlar. Uysal soy isimli 22 kişi nakil olmuş 29 Ocak’da. Kendisinin başkan yardımcısı, özel kalem müdürü, bebaber vakıfta çalıştıkları isim bunların tamamı eşleriyle birlikte bir evde yaşıyor. Bunlar yüz yıl öncesinin evinde mi yaşıyor.”

‘Senin nüfus müdürün Erdoğan’ın akrabası. Nüfus müdürünün evine İGDAŞ genel müdürünü, eşini akrabalarını evine kaydettirmiş. Olayın rezilliği diz boyu.”

”Size bir adres vereyim. Cumhuriyet mh. Erkal sk. Daire:1. İmara kapalı. Burada 5 tane seçmen var. Celal Babayiğit. 2014 AKP İlçe başkanı. Bu kardeşimizin ailesi olmayan bu evde yaşıyor görünüyor. Şapkadan tavşan çıkaranlara sesleniyorum. O şapkadan ateş çıkar. İstanbul seçimlerinde hükümetin, adalet bakanının ve iç işleri bakanının eli torbaya girmiştir. Mülkiye müfettişi gönderdiler Büyükçekmece’ye sayım devam ederken millete göz dağı vermek için torbalardaki tutanakların peşine düştüler. Savcılık soruşturma yürütüyorsa delili mülkiye müfettişi mi toplar? Bu nasıl bir düzen?”

Bülent Tezcan

AKP VE MHP’liler yanlarına aldıkları insanlarla orayı basıyorlar.

”Sansık başkanlarını, hakimlerini en son oy kullanan vatandaşı tehdit ettiler. Yapmaya çalıştıkları şey. Sahte delil üretmek. Polise de suç işletiyorsunuz. Vatandaş geldi bize ‘ben oy verdiysem suç mu işledim?’ diye. Cuma günü saat 15:00’e kadar bir talimat verdiler. 24 mahallede nakil yapılmış sahte tutanak yapacaksınız. TC. devleti bir kabile değildir. Yazıktır. Bu sahte delillerin hiçbir hükmü yoktur. Şimdi Maltepe’de sayımları geciktirmeye çalışıyorlar. En son dün akşam hakim YSK talimatı doğrultusunda masalar koyuyor. Sayım işlemi hızlı olsun diye. AKP VE MHP’liler yanlarına aldıkları insanlarla orayı basıyorlar. Bu nedenle sayım yapamadık.”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün: ”10 yaşında bir çocuğa bile ‘Seçmen misin?’ diye soru soruldu.”

“10 yaşındaki çocuğa ‘Seçmen misin?’ demek hangi vicdana sığar? Özellikle ‘Hangi partiye oy verdin’ demek hangi vicdana sığar? Bu sorgulamalardan vatandaşımız rahatsız. Buna 21. yüzyılda zulüm denmez mi?”

Hüseyin Akgün

“Hiçbir şekilde Büyükçekmece’de seçmen hareketi olmamıştır. 2014’ten bu yana seçmen artışı 3 bin 4 bin civarındadır. Bu şehirde yazın 1 milyon kişi yaşar. Atilla polis kayıtlarına göre seçmen yazılmaya çalışılıyor. Bunun gibi burada birçok vatandaş var, binlerce tutanak var. Bunlar gibi binlerce seçmen var. Hepsini kayıt altına aldık. ‘Boş arsalarda seçmen var’ denilen şey de şu: Vatandaşımız evini kentsel dönüşüme vermiş ve evi yıkılmış. Bir alt sokağa taşınmış ve kaydını tekrar taşımakla uğraşmamış. ‘Boş arsalarda seçmen var’ denilen şey bu.”

BÜYÜKÇEKMECE’DE KUMPAS BİR BİR ÇÖKÜYOR!

Büyükçekmece Belediye Başkanımız Hasan Akgün: “Polis burada şu anda usulsüz iş yapıyor. Şu gördüğünüz 10 yaşındaki bir çocuğu polis seçmen olarak tutanağa geçirmeye çalışıyor” pic.twitter.com/IWGL8cSMbh— Tuncay ÖZKAN (@ATuncayOzkan) 11 Nisan 2019

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün ilk gösterdiği belgede 2009 yılından bu yana ilçenin seçmen sayılarındaki artış oranına dikkat çeken Akgün, ikinci belgede ise Büyükçekmece’deki seçmen nüfusu hareketliliğini basınla paylaştı.https://t.co/rIRwgT3XNa pic.twitter.com/9mDYqGw6RD— Reha Başoğul (@rehabasogul) 11 Nisan 2019

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: