GENEL

Twitter’ın kurucusu ve CEO’su, milyarder Jack Dorsey’in günlük rutinleri!

Dorsey’e göre oruç tutmak ve meditasyon, onun yönettiği Twitter ve Square şirketlerine daha iyi odaklanabilmesini sağlıyor.

Dorsey, sağlıklı kalabilmek ve işine odaklanabilmek için izlediği yöntemleri ve bir gününü anlattı.

Sabah 5’te buz banyosu, işe 8 km yürüyerek gitmek, günde tek öğün yemek… Bunlar Twitter’ın kurucusu ve CEO’su, milyarder Jack Dorsey’in günlük rutinleri…

Jack Dorsey

Dorsey: ”Güne çok soğuk suyla dolu banyoya girerek başlarım. Hiçbir şey bana, oda sıcaklığından çıkıp buz gibi banyoya girmenin verdiği zihinsel özgüveni veremez. Eğer bu kadar küçük görünen ama can yakan bir şeyi yapmaya iradem varsa, hemen her şeyi yapabileceğimi hissediyorum.”

”Ardından bir saat meditasyon yapıyorum. 20 yıldır meditasyon yapıyorum. Sabahları kahvaltı etmiyorum ve 8 km mesafedeki ofise yürüyerek gidiyorum. Yürümek, bana, düşünme ve podcast dinleme şansı veriyor. Yürümekten çok koşuyor gibi görünüyorum. Olabildiğince çok güneş ışığı almaya çalışıyorum ve 9’da çalışmaya başlıyorum.”

”Gün içinde hiç yemek yemiyorum. İlk ve tek yemeğimi akşam 6 ile 9 arası yiyorum. Menüde balık, tavuk ya da et ile yanında roka salatası, ıspanak ya da brüksel lahanası var. Ardından tatlı olarak orman meyveleri ve bitter çikolata yiyor, yanında kırmızı şarap içiyorum.”

Dorsey’e göre oruç tutmak ve meditasyon, onun yönettiği Twitter ve Square şirketlerine daha iyi odaklanabilmesini sağlıyor.

Cuma akşamı ise yemek yemiyor ve Pazar akşamına kadar “oruç tutuyor”. Nedeni mi? Çünkü ona göre “Günlerimiz çok yemek odaklı geçiyor.

Dorsey: ‘Haftasonu yemek yemeyi ilk bıraktığımda garip hissettim ama sonra alıştım. İlk yaptığımda, sanırım 3. günüydü, halüsinasyon görüyormuş gibi hissettim. Garip bir histi. Ama sonraki yapışlarımda günlerimizin ne kadar yemek odaklı geçtiğini fark ettim. Ne kadar uzun oruç tutarsam zaman o kadar yavaşlıyor.”

Bir başka rahatlama yöntemi!

”15 dakika yaklaşık 104 dereceye ayarlı saunada kalıp, ardından 3 dakika 2 derece suyla dolu banyoya girerim. Çalışma masamda kızılötesi bir lamba bulunuyor. Kızılötesi ışınların stresi ve acıyı azalttığı, kişiyi daha iyi hissettirdiği iddia ediliyor.”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: