31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yüzde 50.96 oy alan Faruk Demir yeni belediye başkanı oldu. CHP, Ardahan da 25 yıl aradan sonra ilk kez başkan çıkardı.

CHP’den Ardahan Belediye Başkanlığı’na seçilen Türk halk müziği sanatçısı Faruk Demir, mazbatasını aldıktan sonra hemşehrilerine konser verdi.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde yüzde 50.96 oy alan Faruk Demir yeni belediye başkanı oldu. CHP, Ardahan da 25 yıl aradan sonra ilk kez başkan çıkardı.

Faruk Demir

Ardahan Adliyesi’ne giderek Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Barış Durgun’dan mazbatasının alan Demir, daha sonra belediye binasına geçerek devir teslim törenine katıldı.

Ardahan Demir: ”Farklı bir belediyecilik anlayışıyla hizmet edeceğiz. Baharınız hayırlı olsun. Elimden tutun Ardahan’ı yeni bir vizyonla, aşın, işin herkesin karnı tok, sırtı pek, kendi kaynaklarıyla yetinen bir Ardahan yapalım. Siz görevinizi yaptınız beni seçtiniz, şimdi görev sırası bende. Ben sıradan biri değilim, sıradan bir belediyecilik yapmayacağım. Bizim derdimiz koltuk, makam değil. Şimdi derdimiz Ardahan’ı bir makama çıkarmaktır.”

‘Sarı Saçlım Mavi Gözlüm’ ve ‘Ben Yoruldum Hayat’

Ardahan ili:

Ardahan

Türkiye’nin kuzeydoğu köşesinde Doğu Anadolu Bölgesi’nde ve kısmen Doğu Karadeniz’de bulunan, Gürcistan sınırında kurulmuş olan bir il. Batısında Artvin, güneybatısında Erzurum, güneyinde Kars illeri ve doğuda Gürcistan ile sınır teşkil etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin Kafkaslar’a açılan kapısıdır. 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: