GÜNDEM

Kılıçdaroğlu, Bundan sonra ben yokum

‘Siyasal tanımlamayla seçimi Kılıçdaroğlu Doktrini kazandı. Eğer bu doktrinin inşasını sürdürürsek tek başımıza iktidara geliriz.’

CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Mansur Yavaş’ın adaylığı, MYK’dan geçmezse ben genel başkanlığı kesin olarak bırakıyorum. Bundan sonra ben yokum.” 

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk: “10 yılda 9 seçim kaybetmesine rağmen Kılıçdaroğlu, politikasından geri adım atmadı. Sonuçta doğru hedefte olduğu bu seçimde görüldü.”

Öztürk: “CHP, büyük illeri kazanmamış olsaydı. Kılıçdaroğlu bitmişti. Kılıçdaroğlu’nun bu adımlarını parti içinde ‘Kılıçdaroğlu Doktrini’ diye niteleyenler var.”

‘Kılıçdaroğlu Doktrini’

“AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçimini engellemek adına MHP’nin destek verdiği Ekmeleddin İhsanoğlu’nun aday gösterilmesi. Aslında bu çok büyük bir hamleydi. CHP’ye oy vermeyen kitlelerin oy vereceği bir açılımdı.”

”Bu düşünce, CHP seçmenin hiç alışık olmadığı bir durumdu sonuçda sandığa gidilmedi. Oy oranı yüzde 38’de kaldı, küçük bir farkla seçim ikinci tura kalmadan Erdoğan seçildi.”

”İYİ Parti ile seçimde işbirliği yapılması, Saadet Partisiyle, Demokrat Parti’yle dirsek teması boşuna değildi. CHP ile bazı partilerin paralel hale getirilmesi, Abdullah Gül ile görüşmelerin anlamı karşı taraftan oy alabilme kulvarını genişletmekti.”

”Mansur Yavaş’ın Ankara’dan büyükşehir belediye başkanı adayı gösterilmesinin kolay olmadığını biliniz.”

CHP Parti Meclisi’nde, Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) Mansur Yavaş’ın ikinci kez adaylığına karşı müthiş bir direniş oldu…

Kılıçdaroğlu: ‘Eğer Mansur Yavaş’ın adaylığı, MYK’dan geçmezse ben genel başkanlığı kesin olarak bırakıyorum. Bundan sonra ben yokum.”

Aytun Çıray – Kemal Kılıçdaroğlu

”Mansur Yavaş’ın, CHP’den aday olmasını samimiyetle ve güçlü olarak iki isim istiyordu. Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray.”

İkna etmek zor oldu…

‘Kılıçdaroğlu’nun, CHP’nin Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu, adaylığa ikna edebilmek için tam 5 kez görüştüğü de bilinmez.”

”İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun, İzmir’de Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, Adana’da Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın, Bursa’da Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in adaylığı da kolay olmadı.”

”CHP’nin bir yetkilisi de, ‘Siyasal tanımlamayla seçimi Kılıçdaroğlu Doktrini kazandı. Eğer bu doktrinin inşasını sürdürürsek tek başımıza iktidara geliriz.’

”Mansur Yavaş’a rahat vermeyecekler. Engelleyecekler. Ama, AKP’liler de Yavaş’a ‘Yavaş yavaş’ alışacaklar.”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: