GENEL

AKP ve MHP’li gruplar ile CHP ve İYİ Parti’liler arasında gerginlik

Yunusemre Belediye Başkan adayı İYİ Parti’li Kürşad Mithat Özkan ile Millet İttifakı’nı oluşturan CHP ve İYİ Parti’liler, itiraz için İlçe Seçim Kurulu’nun bulunduğu adliyeye geldi.

Manisa Yunusemre ilçesinde gerginlik yaşandı.

Manisa’nın Yunusemre ilçesindeki belediye başkanlığı sonuçlarına yapılan itiraz sonrası, İlçe Seçim Kurulu’nun yer aldığı adliyede, karşı gruplar arasında gerginlik yaşandı. Adliyedeki bekleyiş sürüyor.

Mehmet Çerçi

Yunusemre Belediye Başkanlığı’nı, 61 oy farkla Cumhur İttifakı adayı mevcut başkan AKP’li Mehmet Çerçi kazandı.

Yunusemre Belediye Başkan adayı İYİ Parti’li Kürşad Mithat Özkan ile Millet İttifakı’nı oluşturan CHP ve İYİ Parti’liler, itiraz için İlçe Seçim Kurulu’nun bulunduğu adliyeye geldi.

Semih Balaban

Bahçede telefonla konuşan CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban’a, bir AKP’li laf attı. Bunun üzerine taraflar arasında adliye bahçesinde gerginlik yaşandı. Güvenlik güçleri başta çevredekilerin araya girmesiyle tarafları sakinleşti.

Kürşad Mithat Özkan

Millet İttifakı Yunusemre Belediye Başkan Adayı Kürşad Mithat Özkan:
“Sevgili Yunusemreli hemşerilerim, biliyorum hepiniz bugünü beklediniz. İnşallah kutlu olan bugün, Miraç Kandilinde, çok güzel bir sonuç alacağız.”

Özkan: ”Sizlerin emekleriyle, alın terleriyle toplanmış olan oylara sahip çıkıyoruz. Sadece 61 oyla bu seçimi kaybettiğimizi sananlar, bu akşam çok büyük üzüntüye kapılacaktır. Çünkü 524 sandık tutanağını tek tek, ben ve ekibim 60 saat uykusuz kalarak teker teker inceledik. Bu seçimi İYİ Parti olarak biz kazandık arkadaşlar.”

Berk Mersinli

AKP Manisa İl Başkanı Berk Mersinli: “AKP, Yunusemre’de Mehmet Çerçi ile kazanmıştır. Şimdi itirazlar oluyor, bu süreç işlemektedir. Sonuçlar ilan edildiğinde Şehzadeler’de Ömer Faruk Çelik, Yunusemre’de de Mehmet Çerçi belediye başkanlığını kazanmış olacaktır.”

Berk Mersinli: ”Arkadaşlara da desteğinden ötürü teşekkür ederim. Tüm sonuçları da İlçe Seçim Kurulu hakimi açıklayacaktır. Bu itiraz süreçleri nereye giderse gitsin, sandık görevlilerimizin başarısı, seçmenlerimizin başarısı seçimi bize kazandırmıştır. Bunun dışında da spekülatif hiçbir haberi muhatap kabul etmiyoruz.”

Kaynak

www.gercekgundem.com
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: