Bir diğer tüketici: ''lgi azaldı. Eskiden bu çadırın önünde kuyruk oluyordu, şimdi pek ilgi olmuyor."

Hükümetin enflasyonla mücadele kapsamında gıda fiyatlarındaki artışı frenlemek için başlattığı tanzim satış noktalarında ilk günlerdeki ilgi bitti.

Tanzim Satış Çadırlarında Kuyruk Vardı… ‘Varlık Kuyruğu’
Tanzim Satışlara İlgi Azaldı…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ‘Üreticiden Tüketiciye Doğrudan Sebze’ sloganıyla 34 ilçede 50 ayrı noktada satış gerçekleştiriyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi, 15 ayrı yerde tanzim satış noktası kurdu.

Tüketiciler; ”Birçok ürünü bulamıyoruz ve tanzim satışlar ihtiyacı karşılamaktan uzak. Tanzim satış noktasında sadece patates ve domates ve bazı kuru gıdaları bulabiliyoruz. Birçok ürün erken saatte tükeniyor.”

Bir başka tüketici; ”Asla pazarlardaki sebze meyve kalitesine ulaşmak mümkün deği, sadece ucuza satılabilecek ürünler bulunuyor ve kaliteli ürüne ulaşamıyoruz.”

Bir diğer tüketici: ”Tanzim satışlara yeterli ürün gelmiyor. İlgi azaldı. Eskiden bu çadırın önünde kuyruk oluyordu, şimdi pek ilgi olmuyor.”

Başka bir tüketici: ”Tanzim satışı yerine manav ve marketleri tercih ediyorum. Manav gibi olmuyor, orada ürünleri seçebiliyorsun, burada ne verirlerse onu alıyorsun.”

Başka bir vatandaş: “Domates, patates almakla ihtiyaç giderilmiyor. Varlık kuyruğu böyle olmaz. Her tarafta olur, vatandaş alır, mutlu yaşar”

© Deutsche Welle Türkçe
Engin Karaman

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: