“O dosyaları birileri çoktan kaybetmiştir demeyin. Bizans mirasını da üstlenen, bin yıllık Türk devlet gelenekleri ortada: bazı dosyalar hiç kaybolmaz, belki bir süre başka yerlerde tutulur.”

Gazeteci-yazar Murat Yekin, AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki’nin seçimi kaybetmesi durumunda…

Murat Yetkin

Gazeteci-yazar Murat Yekin: 
”AKP’nin kaybetme ihtimalini ‘küçük kıyamet senaryosu’ olarak niteleyebiliriz. Erdoğan Ankara’yı kaybederse, Gökçek dönemi dosyaları açılmaya başlayabilir. Yavaş kazandığı halde görevden alınsa da, hatta hapse atılsa da başlayabilir…”

Yetkin: “O dosyaları birileri çoktan kaybetmiştir demeyin. Bizans mirasını da üstlenen, bin yıllık Türk devlet gelenekleri ortada: bazı dosyalar hiç kaybolmaz, belki bir süre başka yerlerde tutulur.”

Devlet Bahçeli – Erdoğan

Erdoğan Ankara’yı kaybederse, AKP – MHP ittifakı kaybetmiş olacak. 

”İstanbul 15 milyon nüfusuyla orta ölçekli bir Avrupa ülkesinin ekonomisine sahip. Ankara 5 milyonluk küçük-orta ölçekli bir Avrupa ülkesinin ekonomisine sahip. O büyüklükte bir ekonominin kimin kontrolünde kalacağı önemli. Bu konuların hepsi önemli…”

Murat Karayalçın

Karayalçın’ın Hatası…

”SHP lideri Murat Karayalçın’ın siyasi hatasıydı; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını DYP’li Tansu Çiller’e koalisyon ortağı, Başbakan Yardımcısı olmak için bırakması.Karayalçın’ın, Bülent Ecevit ve Deniz Baykal ile birlikte pay sahibi olduğu ikinci ağır hata, 1994 yerel seçimlerine CHP, DSP ve SHP’nin ayrı adaylarla girmesiydi.”

Melih Gökçek

25 Yıl Önce

25 yıl önce, Refah Partisi adayı Melih Gökçek, solda ki bu iç kavgadan sadece 4 bin küsur oy farkıyla sıyrılıp, herkesi hayretler içinde bırakarak Ankara’yı almıştı. Aynı seçimlerde Erdoğan da İstanbul’u CHP’nin elinden almıştı.

”İstanbul’da yanlış kararlarla, yanlış yapılan işlerden konuşulur, Ankara’da yapılan işlerden çok, yapılmayan işler için harcanan paralardan. Ve o paraların nereye gittiğinden. ‘Benim görevden alınmamı isteyecek kadar haysiyetli bir adam değildir’ dediği Gökçek’in, Fethullah Gülen cemaatine ‘Ankara’yı parsel parsel sattığını’ iddia eden, bir muhalefet sözcüsü değil, dönemin AKP hükümetinin sözcüsü ve başbakan Yardımcısı Bülent Arınç olmuştu.”

”Konunun nereye gelmekte olduğu sanırım belli. Erdoğan Ankara’yı kaybederse, Gökçek dönemi dosyaları açılmaya başlayabilir. Yavaş kazandığı halde görevden alınsa da, hatta hapse atılsa da başlayabilir…”

”Dedik ya; Türk siyasi partileri için Ankara’nın kaybı, küçük kıyamet senaryosudur. Erdoğan boşuna çırpınmıyor Ankara’yı kaptırmamak için.”

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: