GENEL

Burhan Kuzu’nun, Zindaşti’nin adamıyla yaptığı WhatsApp yazışmaları ortaya çıktı.

Ah be Burhan Kuzu! Ufacık Tefecik Boyun Var; Türlü Türlü Huyun Var…

“Hocam bize konum atın Naci ile yanınıza gelelim 10 dak konuşalım bal ve ilaçıda aldım…”

İranlı uyuşturucu baronu Naci ŞerifiZindaşti ve Burhan Kuzu

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti ve Burhan Kuzu’nun yemek yerken çekilmiş fotoğraflarının ardından WhatsApp yazışmaları ortaya çıktı.

Zindaşti’nin adamı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda yapılan bir ihaleyle ilgili olarak, WhatsApp ile Burhan Kuzu’ya “Hocam konum atın Naci ile yanınıza gelelim 10 dak konuşalım bal ve ilacıda aldım” yazmış!

Orhan Ünğan, Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun yargıyı etkilediği iddiasıyla Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurusu dilekçesinde Zindaşti’nin tahliyesi için Kuzu’nun yargı mensuplarına baskı yaptığına değinerek şimdi de kendisinin tahliyesini engellemek için yargıya baskı yaptığını savunmuştu…

Orhan Ünğan, dava dosyasına; Zindaşti ve adamlarına yapılan operasyon sonrası ele geçirilen dijital verilerden elde edilen ve Kuzu ile yapılan WhatsApp yazışmalarını sundu.

Zindaşti’nin operasyonda birlikte yakalandığı adamlarından birinin, Kuzu’ya gönderdiği WhatsApp yazışmaları şöyle;

“Bu İzmir Adnan Menderes Havalimanı için Ankara’daki genel merkez DHMİ karar veriyormuş. Şimdi hocam ilk kazanan firma yolsuzluk yapmış elemişler hak normal olarak ikinci firmada hiçbir sorun yok yalnız 3. firma parelelciymiş. İşi almak için 2. firmayı şikayet ediyor kendi almak için. Sizin arayıp direkt sözleşme yapın demeniz lazım biz de gidip Ankara’ya sözleşmeyi yapalım, bir telefon sadace şu paralelcilere şans vermememiz lazım… Beni ararsanız anlatırım. Yani biz hakkımız olanı istiyoruz ekstra bir şey yok. Firmalar da bunlar 1. İkizler inşaat (elenen firma) 2. Kircal inşaat (biz) 3. ydha inşaat (itiraz eden firma paralelci olan)….

Hocam bize konum atın Naci ile yanınıza gelelim 10 dak konuşalım bal ve ilaçıda aldım…Hocam saygılar…Günaydın. 13.10.2015 tarih….2015101316241923994 numaralı evrak…Genel Müdürlük Asayiş Daire Başkanlığına gönderildi” mesajına

Burhan Kuzu’nun cevaben yazdığı WhatsApp;
“Bu nasıl bir numara. Tarih ile sayı birbirine karışmış” ifadelerini kullanmış.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top