“Neymiş kendilerine karşı bir Haçlı Seferi başlatılmış”

Temel Karamollaoğlu: ”ABD Başkanı Bush’la bir olup Irak’ı bombalamaya destek verenler kimdi? Amerikan askerlerine dua edenler siz değil misiniz?”


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu:

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: ”Çanakkale Zaferi, emperyalizmin coğrafyamızı kıskaca almaya çalıştığı bir dönemde beklemediği bir anda yediği tokattır.”

”Çanakkale Zaferi’nin en önemli sebeplerinden birisi ise birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhudur. Bu zafer topyekun milletimizin beraberliği ile elde edilmiştir. Bugün milletimizi kamplaştıranların, kutuplaştıranların bu zaferden ders çıkarmalarını umuyorum.”

İslam İşbirliği Teşkilatının yapacağı toplantıyı da önemli görüyorum.

Karamollaoğlu:‘Yeni Zelanda’da camide ibadet eden Müslümanları hedef alan terör saldırısını bir kere daha lanetliyorum. Bu saldırı ile alakalı Cuma günü İstanbul’da İslam İşbirliği Teşkilatının yapacağı toplantıyı da önemli görüyorum. İnşallah bu toplantıda somut kararlar alınır. Dünyada yükselen İslamafobi ve terörün her türlüsüne karşı gerekli tedbirlere başvurulur.”

”Katliam görüntülerini miting meydanlarına izletip siyasete alet edilmesini kınıyorum. Bu tavır dünyadaki Müslüman imajına da zarar veriyor. Dünya Müslümanlarını haklı oldukları bir davada haksız durama düşüyor. Bu tavrı anlamakta güçlük çekiyoruz!”

”İktidar şimdi de ağzına Haçlı seferlerini doladı, neymiş kendilerine karşı bir Haçlı Seferi başlatılmış.”

Temel Karamollaoğlu: ”11 Eylül’den sonra Haçlı Seferi başlatan ABD Başkanı Bushla bir olup Irak’ı bombalamaya destek verenler kimdi? Amerikan askerlerine dua edenler siz değil misiniz? Amerika Haçlı seferi ilan ettik diyor, iktidar buna destek veriyordu niçin Müslüman bir ülkeyi bombalaması için. İncirlik’ten yapılan 4 bin 900 sorti uçuşu överek anlatan bu iktidar değil miydi? Bu sortiler kimin için yapıldı? Irak’ı bombalamak için.”  

Karamollaoğlu: ”31 Mart’ta ülkece seçime gideceğiz. Fakat geçen hafta belirttiğimiz üzere, Türkiye tarihinin gördüğü en ahlaksız seçim süreçlerinden birisini yaşıyoruz. İktidar adeta devletin bütün imkanlarını, medya gücünün neredeyse tamamını kullanarak her türlü iftira ve yalana başvuruyor. İftiralar, yalanlar yetmiyormuş gibi bir de üstüne üstlük adaylar tehdit ediliyor, milletimiz tehdit ediliyor. Böyle giderse açık oy gizli sayım yöntemini dahi kullanmaktan çekinmeyecekler adeta.

Temel karamollaoğlu: ”Çok net bir şekilde hatırlatmak istiyorum bugün yalanı, iftirayı, zulmü kendine şiar edinmiş olanlar tarihe dönüp baksınlar. Nice yıkılmaz sanılan iktidarlar yıkılıp gittiler. Bugün dünün muktedirlerinden bir iz bile yok. Onları hayırla yad eden kimse yok. Dünün muktedirlerinden bugün bir iz yok, bugünün muktedirlerinden de yarın bir iz kalmayacak. AK Parti bilmeli ki yolun sonuna geldi ve iktidardan gitmeye mahkum.”

Geldiğimiz nokta gerçekten korkunç.

Temel Karamollaoğlu: ”Her seçim devletin imkanlarının fütursuzca kullanan iktidar bu sefer bir adım daha ileri gitmeyi başardı.
-Devlet kurumlarına AK Parti bayrakları asılıyor, camilere, hastanelere pankartlar asılıyor. -İçlerinden çıkan birisi diyor ki din babamın malı değil işime geliyorsa istismar ederim sizde edin. -Bir diğeri diyor ki hırsız bizim hırsızımızsa onu tercih ederiz. – Bunun yanı sıra birde devletin bakanları yalan yanlış ağızlarına ne geliyorsa söylüyor. Süleyman Soylu bizim PKK ile sözleşme yaptığımızı iddia ediyor. Hukuk’da bir kural vardır “müddei iddiasını ispatla mükelleftir.” Eğer bu iddiasını ispatlayamazsa sadece hukuk önünde değil milletimizin vicdanında da mahkum olacaktır. -Bu ülkede adalet herkese lazım olacak, Adil olun, adaletli davranın. Adaleti sarsarsanız, devleti sarsarsınız. Ziya Paşa’nın şu beytini burada hatırlatmak istiyorum. “İnsana sadâkat yaraşır görse de ikrah,
yardımcısıdır doğruların Hazret-i Allah”

TÜRKİYE BU SİSTEMLE YÖNETİLEMEZ!

Karamollaoğlu: ‘Türkiye’de geçmişte seçimlerde uyguladığı bir kural vardı. Seçime 3 ay kala Adalet, İçişleri ve Ulaştırma Bakanları değişir ve tarafsız kişilerden seçilirdi… Süleyman Soylu’nun bu son tavrı göstermiştir ki Türkiye’de seçimlere gölge düşmemesi açısından bu sistemin tekrar uygulamaya konulması lazım. İçişleri bakanı bırakın huzuru sağlamayı insanları tehdit ediyor diyor ki ‘bu seçimde iktidara destek vermezseniz yarın nasıl anarşi çıkacağını göreceksiniz’ Be beceriksiz bu senin beceriksizliğinin işareti, benim gücüm yetmez veya ben planladım eminim böyle olacak demektir bu.”

”Biz buradan ilan ediyoruz iktidara geldiğimizde yapacağımız ilk işlerden birisi bu sistemin canlandırılması olacaktır.”

”Bu yaşanan süreç bir kere daha göstermiştir ki Türkiye’nin bu zihniyet ve sistemle yönetilmesi mümkün değildir.”

Karamollaoğlu:”Bugün ülkenin en büyük beka sorunu toplumu kutuplaştırmak, kamplaştırmak olur. Bu ülkenin insanını bir birine düşman etmek olur. 80 milyon hepimiz kardeşiz, bu milletin bir ferdiyiz, kimsenin bu aziz milletin arasına fitne ekmeye hakkı yok. Geldiğimiz noktada deniz bitti iktidar duvara tosladı.”

‘Bugün ekonomiyi konuşamayanların, tek konuşabildikleri mesele “beka”. Tekrar ediyorum ülkemizin bir beka sorunu yok iktidarın koltuğunu bırakmak istememesi sorunu var.”

Kaynak //http://www.gazete2023.com/siyaset/akp-nin-hacli-seferi-soylemine-tepki-h86116.html

Gazete2023

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.