Diyanet, Cumhuriyet’i kuran kadrolar tarafından kuruldu ama…

Estimated read time 3 min read

Share this content:

Atatürk’ün adını anmadılar… Nankörler!

3 Mart 1924 yılında Cumhuriyet’i kuran kadrolar tarafından kurulan Diyanet İşleri Başkanlığı ve Atatürk’ün adını andırmayan Diyanet’in başkanı Ali Erbaş

Diyanet İşleri Başkanlığı her hafta Cuma hutbelerini belirliyor ve Türkiye’deki tüm camilerde bu hutbe okunuyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı hutbeleri belirlerken, o hafta yaşanmış tarihi bir olaya, dini veya resmi bir bayrama ya da Türkiye için kritik önemdeki anlara da atıf yapıyor. Hutbelerde bu olaylardan söz ediliyor ve tüm Türkiye’deki camilerde bu hutbeler okutuluyor.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Diyanet İşleri Başkanlığı, uzun süredir Mustafa Kemal Atatürk’ün adından bahsetmiyor!

Cuma Hutbesi’nin bugünkü konusu, başlığı, ‘Çanakkale Zaferi ve Birlik Ruhu’

Konu Çanakkale Zaferi Ancak hutbede, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, Çanakkale Anafartalar komutanı Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ün adından hiç söz edilmedi. Mustafa Kemal Atatürk’ün adı tarihe ‘Çanakkale kahramanı’ olarak girerken, Diyanet İşleri Başkanlığı Atatürk’e yer vermedi.

Bu Umursamazlık İlk Olmuyor…

Diyanet İşleri Başkanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na da, 10 Kasım’da Atatürk’ün hayata veda edişinin 80’inci yıl dönümüne de Cuma hutbelerinde ATATÜRK’e yer vermemişti.

Ali Erbaş, Cumhuriyet’i ve Atatürk’ü Cuma hutbelerinde yasakladı ama aynı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 9 Kasım 2018 tarihinde, Milli Kurtuluş Savaşı için ‘Keşke Yunan galip gelseydi’ diyen, İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a ve Atatürk’e hakaretler eden Kadir Mısıroğlu’nu ziyaret etti.

ALİ ERBAŞ’IN FETÖ İLİŞKİLERİ DİKKAT ÇEKMİŞTİ!

Ali Erbaş, 1- FETÖ’nün en önemli platformlarından biri olan KADİP/Kültürlerarası Diyalog Platformunun yönetim kurulu üyesiydi. 2- Örgütün Abant Toplantıları’nın müdavimleri arasındaydı. 3- Kapatılan Kimse Yok Mu Derneği’nin etkinliklerinde vitrine çıkıyor, Fethullahçılar için ‘gönül erleri’ diyordu. 4- Birlikte çalıştığı yakın arkadaşı Suat Yıldırım firarda.

Suat, Adil ve Ali Erbaş arkadaşlığı…

Ali Erbaş ile firardaki Suat Yıldırım, Adil Öksüz birlikte Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde görevliydi.

Adil Öksüz’ün doktora tez jürisine Yıldırım ile Erbaş birlikte katılmış, iki ismin ‘geçer’ oyu ile Öksüz doktor unvanına kavuşmuştu.

Kaynak

www.yurtgazetesi.com.tr

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.