Geminin mürettebatı Haziran 2018 tarihinden bu yana evlerine dönemiyor ve maaşlarını alamıyor.

Armatörünün borcu nedeniyle haziran ayından beri İstanbul’da tutulan Streamline kuru yük gemisinin kaptanı… 

Haziran ayından beri armatörünün borcu nedeniyle İstanbul’da tutulan Streamline kuru yük gemisinin kaptanı Bahman Bagirov, Rusya vatandaşı olan mürettebatın değiştirilmemesi ve maaş alacaklarının ödenmemesi halinde yarın İstanbul Boğazı’nı kapatacağını söyledi.

Tarih 2018 Haziran/ Streamline gemisi tamirat amacıyla, Rusya’nın Rostov-na-Donu kentinden İstanbul’a gelir. Armatörünün borcu nedeniyle mürettebatıyla birlikte tutuklanır…

Geminin mürettebatı Haziran 2018 tarihinden bu yana evlerine dönemiyor ve maaşlarını alamıyor.

Geminin kaptanı Bagirov: “Mürettebat 10 aydan fazladır gemide. Ailelerimizden uzakta, sanki hapiste gibiyiz. Sabrımız sınırda ve artık uç tedbirlere başvurmak zorundayız. Yasal taleplerimiz yarına kadar kabul edilmezse, gerekli yerlere bildirerek Boğaz’ı kapatacağız.”

Tarih 2018 Ekim/ Akça Shipping’in sahibi Cezmi Akça: ”Eski gemi operatörü tarafından imzalanan sahte bir kira sözleşmesi ve geminin tutuklanmasına neden olan borçla bağlantılı olarak süren davanın bitmesini bekliyoruz ve bir ay içinde mürettebata olan borçları ödeyeceğiz” demişti. Ancak, mürettebata herhangi bir ödeme yapılmadı.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: