GÜNDEM

FETÖ operasyonları çerçevesinde 15 Temmuz 2016 tarihinden bugüne kadar…

‘FETÖ ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığından ihraç edilen personel şu ana kadar 38 bin 578’

511 bin kişi gözaltına alınmış. Tutuklu sayısı 30 bin 821

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: ”Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik operasyonlar çerçevesinde 15 Temmuz 2016’dan bu yana 511 bin kişinin gözaltına alındı, tutuklu sayısı ise 30 bin 821.”

Soylu: ”FETÖ mensuplarına yönelik “paket paket” operasyonlar gerçekleştirdik. FETÖ, terör ve istihbarı bir örgüt. Bu örgüte terör örgütü ve istihbarı örgüt olarak bakmazsak biz eksik ayakla hareket etmiş oluruz. Şu anda biz bunu bir mantığa oturttuk ve bu mantıkla devam ettiriyoruz. Mümkün olduğunca da budamaya çalışıyoruz. İçeride ve dışarıda nasıl PKK ile mücadele ediyorsak aynen FETÖ ile yapmış olduğumuz mücadelenin kendi adına safhaları var.”

”Özellikle Adalet Bakanlığımızla, Dışişleri Bakanlığımızla, Maarif Vakfımızla el ele kol kola ciddi bir mücadele ortaya koymaya çalışıyoruz, içeride ve dışarıda…” 

“38 bin 578 personel ihraç edildi”

”FETÖ ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığından ihraç edilen personel şu ana kadar 38 bin 578 ve 5 bin 679 kişi de görevden uzaklaştırıldı. İhraç edilenlerin bir kısmı içeride. Bunların 31 bini emniyet, 4 bin 159’u jandarma, 348’i sahil güvenlik personeli ve ayrıca mülki idareden olanlar da söz konusu.”

”Bir ana kütüphanemiz var, blok blok”

Soylu: “FETÖ’nün askeri mahrem yapılanması tamamen çökertildi diyebilir miyiz? Diyemeyiz, çalışıyoruz, elimizde dosyalar var. Çalışıyoruz, iyi de çalışıyoruz, hiç merak etmeyin. Bir ana kütüphanemiz var, blok blok”

Soylu: “Yeni deliller, yeni dijitaller, yeni mahremler… Yani bir mahrem yakalıyorsunuz bir büyük külliyat ortaya koyuyor, o külliyatın üzerinden tekrar gidiyorsunuz.”

”Bir ana kütüphanemiz var, blok blok. İşte büfe/ankesör, ByLock, mahrem yapılanmalar sırasıyla yöntemleri ve alanlarına göre… Ama bu kütüphanelerin dışında bir de elde ettiğimiz var. Mesela özellikle siber, 1 milyon 800 binin (dijital materyal) 1 milyon 407 binini çözdü. Bu Avrupa’nın bütün ülkelerinde bir yıl, iki yıl, üç yılda elde edilemeyecek rakamlar.”

Kaynak

Gazete2023


Gazete2023

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: